Gündem 1100 akademisyen devleti katliamla suçladı

1100 akademisyen devleti katliamla suçladı

Türkiye'nin birçok üniversitesinden akademisyen devleti katliam yapmakla suçlayan skandal bir bildiriye imza attılar. PKK ve HDP düşüncesnini içeren ifadelerin yer aldığı aldığı bildiri tepki çekti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
1100 akademisyen devleti katliamla suçladı
1 Kasım seçimlerinin ardından PKK'nın şehir merkezlerini terörize etmesi ve HDP'nin gereginliği tırmandırmasını göremeyen akademisyenler devleti katliam yapmakla suçladı.

Terör örgütünün şehrin merkezlerine kazdıkları hendekler, kurdukları barikatlarla sivilleri hedef alması ve sözde özyönetim ilanlarını görmeyen PKK militanı gibi hareket eden akademisyenler, terörle mücadele kapsamında yapılan operasyonları 'katliam' olarak nitelendiriyor.

Özel ve devlet üniversitelerinde bulunan 1100 akademisyenin imzaladığı bildiride, "Devletin başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli sürgün politikasından derhal vazgeçmesi gerekiyor" gibi tepki çeken ifadelere yer verildi.

Siyasi iktidarı muhalefeti bastırmakla suçlayan bildiride devletin sivil vatandaşlara şiddet uyguladığı ileri sürüldü. Şiddete son verilmesi teleplerinin yerine getirilmemesi durumunda ise akademisyenler siyasi partiler, meclis ve uluslararası kamuoyu nezdinde temaslarını sürdürecekleri tehdidini savurdu. İşte listede imzası yer alan bazı akademisyenler:6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.