Gündem 55 HDPli vekil aynı ifadeyi okuyacak

55 HDP'li vekil aynı ifadeyi okuyacak

Hakkında fezleke olan 55 HDP'li vekilin aynı ifadeyi vereceği öğrenildi. HDP'liler isnat edilen suç ne olursa olsun tek bir savunma yapacak. 2 sayfadan oluşan savunmanın tamamında dokunulmazlık süreci ele alınıyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
55 HDPli vekil aynı ifadeyi okuyacak
Meclis'te 59 milletvekili bulunan HDP'lilerin 55'i hakkında 511 fezleke bulunuyor.
Hakkında fezleke olan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasından sonra HDP'lilerin mahkemede aynı ifadeyi verecekleri öğrenildi.

AK Parti dokunulmazlıkların kaldırılması önerisinin CHP ve MHP'nin oylarıyla Meclis'ten geçmesinin ardından, milletvekilleri hakkındaki fezlekeler de savcılıklara gönderildi.

Meclis'te 59 milletvekili bulunan HDP'lilerin 55'i hakkında 511 fezleke bulunuyor. Mahkemede nasıl bir savunma yapacaklarını tartışan milletvekilleri iki kapalı grup toplantısında herkesin ortak görüşüyle metin hazırlandı. Yaklaşık 1 hafta önce de o metin fezlekesi olan milletvekillerine dağıtıldı.

Aynı metin okunacak


Hakkında fezleke olan 55 HDP'li vekilin aynı ifadeyi vereceği öğrenildi. HDP'liler isnat edilen suç ne olursa olsun tek bir savunma yapacak. HDP'lilerin hazırladığınin ortak savunma metni 2 sayfadan oluşuyor. Metnin tamamında dokunulmazlık süreci ele alınıyor. Metinle dokunulmazlıkların kaldırılmasının Anayasa'ya ve yasalara aykırı olduğu savunuluyor

Habertürk'te yer alan habere göre mahkemeye giden HDP'li vekiller savcı ya da hakimin soru sormamasını isteyecek, soru olursa da cevap vermeyecek.
TBMM'nin dokunulmazlık bilançosu
OYNAT 06:05
TBMM'nin dokunulmazlık bilançosu
Teröre destek verdikleri" gerekçesiyle HDP'li milletvekillerine ilişkin başlayan dokunulmazlık tartışmasında kritik dönemece girildi. Bu zamana kadar 40 milletvekiline dokunan TBMM, 19 yıl sonra yeniden dokunulmazlık sınavıyla karşı karşıya. TBMM'deki 135 milletvekili hakkında 600 dosya bulunuyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.