|

8 yıldır kafasında iki kurşunla yaşıyor

Fethiye'de 8 yıl önce babasının silahını kazayla ateşlemesi sonucu başına iki kurşun isabet eden Nursel Obuz, "Artık dayanamıyorum. Ne olur beni kurtarın" dedi.

Aa
00:00 - 23/01/2011 Pazar
Güncelleme: 01:12 - 23/01/2011 Pazar
Yeni Şafak
8 yıldır kafasında iki kurşunla yaşıyor
8 yıldır kafasında iki kurşunla yaşıyor

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 24 yaşındaki Nursel Obuz, 8 yıldır kafasında 2 kurşunla yaşadığını iddia ederek, ameliyat için yardım istedi. Yaşadığı olayı gazetecilere anlatan Nursel Obuz, 16 yaşındayken babasının silahını kazayla ateşlemesi sonucu başından yaralandığını söyledi. Önce Fethiye Devlet Hastanesi'nde ardından da İzmir Yeşilyurt Devlet Hastanesi'nde tedavi gördüğünü ifade eden Obuz, başındaki iki kurşunun çıkarılamadığını belirtti.

BİR GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Kurşunlar nedeniyle bir gözünü kaybettiğini ve vücudunun bir bölümünün kullanamaz hale geldiğini kaydeden Obuz, 'Ailemiz dar gelirli. Babam annemden ayrıldı. Biz annem ve üç kardeşimle yaşıyoruz. Onlar iş bulabilirlerse, halde sebze kasalama işi yapıyor. İyi bir üniversite hastanesinde tedavi olup, bu kurşunlardan kurtulmak istiyorum. En önemlisi de sol gözümün düzeltilmesi' dedi. 'Artık kurşunla arkadaş oldum' diye konuşan Obuz, özellikle çocukların silahlardan uzak durmalarını istedi.

13 yıl önce