Gündem Adanada ekipler kayalıklara düşen paraşütçü için seferber oldu

Adana'da ekipler kayalıklara düşen paraşütçü için seferber oldu

Adana, Sarıçam'da bir paraşütçü, yamaç paraşütçülerinin uçuş alanı olarak kullandığı tepeden düştü. Kayalıklara düşen paraşütçü, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Adanada ekipler kayalıklara düşen paraşütçü için seferber oldu
Adana'da uçuş yapacağı tepeden düşen paraşütçü kurtarıldı.

Yamaç paraşütçüsü F.A. (55), uçuş yapmak için geldiği Menekşe Mahallesi'ndeki Menekşe Tepesi'nde yaklaşık 10 metre yükseklikten kayalıklara düştü.

AA

İhbar üzerine olay yerine ambulans, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerince vinç yardımıyla düştüğü yerden çıkarılan F.A, ilk müdahalesinin ardından Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Kumluca’da paraşüt ve paramotorlarla orman nöbeti
FOTOĞRAF 7
Title
Antalya’nın yaz mevsiminde en fazla orman yangınına maruz kaldığı Kumluca ilçesinde herkes teyakkuza geçti. Mavikent Mahallesi Karaöz mevkiinde mahallede yaşayan 80 gençten oluşan afet komisyonu oluşturuldu. Emekli polis memuru Bahattin Karaöz, önderliğinde, kafe işletmecisi Cüneyt Karaöz başkanlığında oluşturulan afet komisyonu, 24 saat dönüşümlü olarak nöbet tutuyor.
Title
Gençler motosiklet ve otomobillerle mahalledeki orman içi yollarda sürekli devriye görevi yürütüyor. Gençler ayrıca drone, paramotor ve paraşüt yardımıyla havadan gözetleme yapıyor. Karadan göremedikleri yerler ise denizdeki tekneler tarafından gözetleniyor. Mahalle içinde görülen şüpheli kişiler güvenlik kuvvetlerine bildiriliyor. Mahalle üstündeki orman yangın gözetleme kulesi ile irtibat kuruyorlar
Title
Mahalledeki ormanların yanmaması için gerekirse 24 saat uyumayacaklarını belirten Karaöz Afet Komisyon Başkanı Cüneyt Karaöz(33), “Geçmişte de orman yangınlarına duyarlıydık. Ama şu anda daha çok büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. O yüzden mahallemizin gençleri ile organize olup güvenlik güçlerimize itfaiyeye ve devletimize yeterince yardım etmek istiyoruz. Yangını ne kadar önceden belirleyebilir, önlem alırsak o kadar faydalı oluruz.
Title
Bu yüzden mahallemizde bir afet komisyonu kurmaya karar verdik. Mahallemizde 5 ayrı noktasında gece gündüz 24 saat ring atan gençlerimiz var. Nöbetleşe olarak bunları (yangını) takip ediyorlar. Şüpheli kişileri görürsek, jandarma ile irtibat halindeyiz. Şüpheli kişileri güvenlik güçlerine bildiriyoruz. Yangın meydana geldiğinde megafonla anons yapacak kişiyi arıyoruz. Anonsu duyan komisyon, önceden hazırladığımız tırmıklarla, su tankerleriyle yangına itfaiyeden önce ilk müdahale edecek” dedi.
Title
Title
Title
Kumluca’da paraşüt ve paramotorlarla orman nöbeti
Antalya'nın Kumluca İlçesi Mavikent Mahallesi Karaöz Mevkiinde 80 genç kendi aralarında orman yangınlarını önlemek amacıyla afet komisyonu kurdu. Gençler drone, paramotor ve paraşüt yardımıyla havadan da gözetleme yapıyor.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.