Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem AFAD ile Ahbap Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı

AFAD ile Ahbap Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ile Ahbap Derneği arasında afet durumunda iki kurumun birlikte yapacağı çalışmaları kapsayan iş birliği protokolü imzalandı. AFAD İstanbul İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen imza törenine, AFAD Başkanvekili Hamza Taşdelen ve Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent katıldı. Törenin ardından Haluk Levent tarafından Hamza Taşdelen'e İzmir depremini yaşayan çocukların çizdiği resimlerden oluşan bir kitap hediye edildi.

Haber Merkezi AA
AFAD ile Ahbap Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı
FAD Başkanvekili Hamza Taşdelen ve Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent iş birliği protokolünü imzaladı.

AFAD İstanbul İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen imza törenine, AFAD Başkanvekili Hamza Taşdelen ve Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent katıldı.

Törende konuşan Taşdelen, iki kurumun birçok afet bölgesinde birlikte çalıştıklarını belirterek, "Aslında bizim iş birliğimiz zaten sahada çok yoğun bir şekilde devam ediyordu. Biz sadece bunu resmiyete kavuşturmuş olacağız." dedi.

Taşdelen, 2020'nin Türkiye için ekstra zorluk içeren bir yıl olduğunu, salgının yanı sıra birçok bölgede afet yaşandığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bu sınanma esnasında yanımızda gerçekten destekçilerimiz çok fazlaydı. Biz hiçbir işi aslında yalnız yapmadık, yalnız yapamazdık zaten. Ahbap bizi yalnız bırakmayanların başında geldi. Sağ olsunlar özellikle İzmir'de ben bunu yoğun bir şekilde görmüştüm, Elazığ'da da beraber olduk ama İzmir'de şunu gördüm; eksik kaldığımız yer neresi ise Ahbap'a gönül veren arkadaşlar orada, o eksiği tamamlamak için ellerinde gelenin de fazlasını yaparak gerçekten destek oldu. 'Biz geldik, şunu yaparız.' değil, 'Biz geldik neye, nerede ihtiyacınız varsa o işi yapmaya hazırız.' şeklinde. Ben gerçekten kendilerine gönülden teşekkür etmek istiyorum. Bu iş birliği protokolü sadece işin yazılı hale getirilmesinden ibaret. Biz sahada hem gönülden hem de fiziken beraber çalışıyoruz, çalışmaya da devam ediyoruz. Bu desteklerinden ötürü de kendilerine şükranlarımı sunuyorum."

Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent.
Ahbap Derneği Başkanı Haluk Levent.

"AFAD ile birlikte çalışmaktan onur duyuyoruz"

Haluk Levent de AFAD ile birlikte çalışmaktan onur duyduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Bizler aynı zamanda bulunduğumuz şehirlerde çok çabuk gönüllü toplayabilen ve son depremlerde, başımıza gelen son hadiselerde bunu da gördüğümüz bir organizasyonuz, bir platformuz. O nedenle burada olmak bizim için ayrıca bir şeref. Herhangi bir afette bizler şunu söyleyeceğiz, 'Bunu zaten yapıyorduk ama bir nevi resmiyete döktük.' Bizi nerelerde kullanabilirsiniz? Hangi alanlarda boşluk var? İşte depolar vardır, daha önce İzmir’de olduğu gibi, çadırlar bölgesinde vardır, Ahbap gönüllüleri ve Ahbap Platformu olarak AFAD ile birlikte nerelerde iş birliği yapabiliriz? Bunu pratikte 3 yerde yaptık, Elazığ, Giresun Dereli ve İzmir. Artık bunun da bir çerçevesini oluşturmuş olduk."

Haluk Levent lösemili Ebru Çelen ile düet yaptı
OYNAT 00:49
Haluk Levent lösemili Ebru Çelen ile düet yaptı
Ünlü şarkıcı Haluk Levent, Aydın'da tedavi gördüğü hastanede ziyaret ettiği lösemi hastası Ebru Çelen ile düet yaptı.
Şarkıcı Haluk Levent, Aydın'da vereceği konser öncesi Aydın Adnan Menderes Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde lösemi tedavisi gören 18 yaşındaki Ebru Çelen ve kızı ile aynı odada kızıyla aynı hastalıkla mücadele veren Yılmaz Çelen'i ziyaret etti. Baba kıza geçmiş olsun dileklerini ileten Levent, Ebru Çelen ile düet yaptı. Hastane odasında gitar çalarak 'Elfida' isimli şarkıyı seslendiren ikilinin düeti sosyal medyada büyük beğeni topladı.


Törenin ardından Haluk Levent tarafından Hamza Taşdelen'e İzmir depremini yaşayan çocukların çizdiği resimlerden oluşan bir kitap hediye edildi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.