|

Afrin'deki Mehmetçiklere bir kamyon gıda malzemesi gönderdi

Elazığ'da Kapalı Çarşı esnafı ve vatandaşlar, Afrin'deki Mehmetçik'e ulaştırılmak üzere orcik, pestil, ballı lokma, pekmez, tulum peyniri, keven balı olmak üzere yöresel ürünlerden oluşan bir kamyon gıda malzemesi gönderdi.

Yeni Şafak
19:42 - 24/02/2018 Cumartesi
Güncelleme: 19:45 - 24/02/2018 Cumartesi
AA
Elazığ'da, tarihi Kapalı Çarşı esnafı ve vatandaşlar Afrin'deki askerlerimize gıda malzemesi gönderdi.
Elazığ'da, tarihi Kapalı Çarşı esnafı ve vatandaşlar Afrin'deki askerlerimize gıda malzemesi gönderdi.

Elazığ'da, tarihi Kapalı Çarşı esnafı ve vatandaşlar, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yapan Mehmetçik'e ulaştırılmak üzere orcik, pestil, ballı lokma, pekmez, tulum peyniri, keven balı olmak üzere yöresel ürünlerden oluşan bir kamyon gıda malzemesi gönderdi.

Kapalı Çarşı esnafı tarafından Afrin'deki Mehmetçik'e destek amacıyla başlatılan kampanya kapsamında temin edilen yaklaşık 1,5 ton orcik, 1 ton pestil, 500 kilogram kayısı, 300 kilogram bal ve pekmez, 250 kilogram tulum peyniri, kuru dut ve üzüm, badem gibi yöresel ürünlerden oluşan gıda malzemeleri kamyona yüklenerek, Elazığ Valiliği önünden dualar eşliğinde yola çıkarıldı.

Kapalı Çarşı Yönetim Kurulu Başkanı Yargıç Emir, Afrin'deki Mehmetçik'in destansı mücadelesinde onların yanında olduklarını hissettirmek için böyle bir kampanya başlattıklarını belirterek, "Elazığ'da başlatmış olduğumuz Afrin'deki askerlerimize moral, motivasyon ve destek amaçlı kampanyamıza duyarlı kapalı çarşı esnafımızın ve halkımızın katkılarını taktirle karşıladık. Çok duyarlı davrandılar, desteklerini esirgemediler, kendilerine teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Çarşı esnafından Evren Sesli de Türkiye'nin her yerinden 7'den 77'ye herkesin Afrin'deki Mehmetçik'e destek amaçlı elinden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalıştığını belirtti.

#Afrin
#Elazığ
6 yıl önce