Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Akademisyenlerden iki tesise tam not

Akademisyenlerden iki tesise tam not

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi akademisyenleri Engelsiz Yaşam Merkezi ve Türk Tarih Müzesi'ni ziyaret etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Akademisyenlerden iki tesise tam not
Akademisyenler Engelsiz Yaşam Merkezi ve Türk Tarih Müzesi'ni ziyaret etti.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmiye Ün Yıldırım, Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Ergün Hasgül ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurdan Duman ve üniversitenin akademisyenleri Etimesgut Belediyesi Engelsiz Merkezi ve Türk Tarih Müzesi'ni ziyaret ettiler.

Başkan Demirel, akademisyenlere Türkiye'de tek dünyaya örnek olan engelsiz yaşam merkezini gezdirdi, engellilerin katıldığı kurslarda incelemelerde bulundu. Demirel merkezin engelli ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştıran birçok donatıya sahip örnek bir tesis olduğunu söyledi.

YAYGINLAŞMASI GEREKİYOR

Prof. Dr. Yıldırım merkezi büyük bir hayranlıkla gezdiğini belirterek, şunları kaydetti: "Hayal etmek güzeldir. Hayal edilen bir işte sonuca ulaşmak insanların gönlüne hitap etmek; özellikle engeli vatandaşlarımızın gönüllerini fethetmek işlenen en büyük sevap ve hizmettir. Dünya standartlarında bu merkezin yapımında emeği geçen başta belediye başkanı sayın Enver Demirel olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Fonksiyonel yaşam merkezin tüm ülkemizde yaygınlaşması diliyorum.

GURUR VEREN PROJE

Demirel akademisyen konuklarına daha sonra Türk Tarih Müzesi'ni gezdirdi. Demirel, "Türk Tarih Müzesi ve Parkı'nın Türk tarihindeki dönüm noktalarını gelecek nesillere aktarmada önemli rol oynayacağını vurguladı.

Akademisyenler müzeyi çok beğendiklerinin altını çizerek "Bu çalışma bizi çok gururlandırdı" ifadesini kullandılar.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.