Gündem Avustralyalı WayneÇanakkalede dua etti

Çanakkale yerel haberleri: ​Avustralyalı Wayne Çanakkale’de dua etti

Avustralyalı Wayne Çanakkale’de dua etti

Çanakkale Kara Savaşları'nın 103. yılı dolayısıyla Gelibolu Yarımadası'na gelen 67 yaşındaki Avustralyalı Wayne Connors, savaşta ölen bir yakınının mezarını görünce duygusal anlar yaşadı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Connors, savaşta ölen bir yakınının mezarını görünce duygusal anlar yaşadı.
Connors, savaşta ölen bir yakınının mezarını görünce duygusal anlar yaşadı.

Tarihin en kanlı savaşlarına sahne olan yarımadaya Avustralya'dan 28 kişilik bir ekiple gelen Connors, tarihi yarımadada savaşın yaşandığı bölgeleri gezdi. Anzak askerlerinin mezarlarını ziyaret eden Connors, Çanakkale'den dünyaya barış mesajı verdi.

Connors, Anzak Koyu'nda Şarapnel Vadisi Mezarlığı'nı ziyareti sırasında, savaşta hayatını kaybeden yakın arkadaşının amcası Regenual Duke'nin mezarını görünce duygularına hakim olamadı. Zaman zaman gözleri dolan Connors, savaşta hayatını kaybedenler için dua etti.

GÜVEN İÇİNDE BARIŞ

Connors, "Dünyadaki insanların huzur ve güven içinde yaşamasının tek yolu barıştan geçiyor" şeklinde konuştu.

Koyun otlatırken kitap okuyan Kader Külliye'ye davet edildi
HAYAT
Koyun otlatırken kitap okuyan Kader Külliye'ye davet edildi

/**/
10 bin bekçi alımı şartları
Gündem

10 bin bekçi alımı şartları

10 bin bekçi alımı şartları neler? Polis Akademisi 2018 Bekçi alımı başvuru şartları ve işlemleri. 10 bin bekçi alımı şartları neler, başvurular nasıl yapılır? Bekçi alımlarında adaylarda aranan en büyük özelliklerden bir tanesi herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak. 10 bin bekçi alımında adaylarda aranan şartlar pa.edu.tr adresinin duyurular kısmında detaylı bir şekilde yer alıyor.
Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı
Hayat

Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı

ATV ekranlarından Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'in 12 Kasım Pazartesi akşamı yayınlanan yeni bölümündeki ilginç matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı. 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette, çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusuna yarışmacı doğru cevap veremedi. Soru, saatlerce Twitter'da konuşuldu.
Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti
Dünya

Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti

İsrail dün gece Gazze'ye bomba yağdırdı. Hamas'ın askeri kolu Kassam Tugayları ise, İsrail'in beklemediği bir karşılık verdi. Kassam askerleri, roketleriyle İsrail'in sürekli övündüğü hava savunma sistemi 'Demir Kubbe'nin zaafiyetini tespit ederek başarısızlığa uğrattı. Türkiye ve Etki Alanındaki Bölgeler Savunma Analisti Turan Oğuz, atılan 400'e yakın roketin sadece 100'ünü önleyebilen İsrail ordusunun hayal kırıklığı Demir Kubbe'yi yenisafak.com'a değerlendirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.