Gündem Ayşenur Parıldakın 15 yıla kadar hapsi isteniyor

Ayşenur Parıldak'ın 15 yıla kadar hapsi isteniyor

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Ayşenur Parıldak hakkında iddianame hazırlandı. Yüce Divan Salonu'ndan paylaştığı fotoğraf ile tehdit ettiği mesajıyla gündeme gelen Parıldak, kapatılan Zaman gazetesinde muhabirdi. Parıldak'ın sosyal medya hesabını, FETÖ'nün kara propagandasını yürüten 'Fuat Avni' hesabı da takip ediyordu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Ayşenur Parıldakın 15 yıla kadar hapsi isteniyor
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, kapatılan Zaman gazetesi muhabiri Ayşenur Parıldak hakkında "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden" iddianame hazırlandı.

Başsavcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame, Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

İddianamede, halen tutuklu bulunan Parıldak'ın FETÖ üyesi olduğu öne sürüldü.

Mahkemenin iddianameyi kabulü halinde Parıldak, 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanacak.

Parıldak'ın Twitter hesabı, "Fuat Avni" kullanıcı adlı Twitter hesabından takip ediliyordu.

Yüce Divan Salonu paylaşımı


Diğer yandan Parıldak, 2 yıl önce sosyal medya hesabı Twitter'dan Meclis'te çekildiği bir fotoğrafının altına "Anayasa Mahkemesi Yüce Divan Salonu. Fotoğrafa iyi bakın, bir dahakine ne amaçla geliriz, bilinmez" notunu düşmüştü.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.