Gündem Bakan Pakdemirli CHP Atatürkün kurduğu parti değil artık

Bakan Pakdemirli: CHP Atatürk'ün kurduğu parti değil artık

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Kütahya'da yaptığı konuşmada "CHP Atatürk'ün kurduğu parti değil artık, bunu unutalım. CHP bugün terör örgütleriyle iş birliği yapan bir proje partisi haline gelmiştir." dedi.

Haber Merkezi AA
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde AK Parti'nin seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, 24 Haziran 2018 seçimlerinde vatandaştan vize aldıklarını söyledi.

Bu vizenin, 5 yıl boyunca ülkeyi AK Parti'nin yönetmesi olduğunu belirten Pakdemirli, şöyle devam etti:

"Şimdi önümüzde yeni bir seçim var, yerel seçimler ama yerel seçimlerdeki başarı veya başarısızlık genel seçimlerle ilgili istek ve talebi tetikleyecek durumda. Yani AK Parti sizin geçen seçimlerde vermiş olduğunuz oylardan daha az alacak olursa, muhalefet de gelecek başınızda boza pişirecek. Diyecek ki 'Hadi seçime gidelim, hadi seçime gidelim, hadi seçime gidelim.' Bu millet seçimlerden bıktı, koalisyonlardan bıktı. Çok istikrarlı dediğimiz 16-17 yıllık dönemde bile 13 seçime gitmek mecburiyetinde kaldık. Referanduma gittik. Parti kapatma davası çıktı. Cumhurbaşkanını seçtirmemeye çalıştılar. MİT olayları oldu, 17-25 yargı darbesi oldu, darbe girişimi oldu. Bunların hepsini düşündüğünüz zaman, Türkiye'nin istikrara ihtiyacı var. Türkiye'de sürekli olarak birileri istikrarsızlaştırılmaya çalışılıyor ve Türkiye sürekli olarak buna maruz bırakılmak isteniyor. Bu anlamda sizler de her zaman demokrasinin, AK Parti'nin yanında oldunuz, hepinize teşekkür ediyorum."

Pakdemirli, bu desteğin sürmesi gerektiğini anlattı.

Günde 18 saat çalıştıklarını ve bundan erinmediklerini dile getiren Pakdemirli, "Bu hafta bir gün bile Ankara'da olmayacağım, sahadayım. Bundan son derece de memnuniyet duyuyorum. 81 ilin 81'ini de tamamlamak üzereyim 8 ayda ama bir yandan da Ankara'da oturup sizlere hizmet edecek projeler yapmamız lazım. Yani kafamız dinç bir şekilde buranın projelerini yapacağız." ifadelerini kullandı.

Bakan Pakdemirli, Türkiye'nin birçok yerinde olduğu gibi Altıntaş'ta da bulunan TOKİ konutlarının AK Parti iktidarı döneminde yapıldığını hatırlattı.

AK Parti'nin eser siyaseti yaptığını söyleyen Pakdemirli, şöyle konuştu:

"Her ile gidiyorum, her ilde de şöyle yaptığımız yatırımları alt alta koyuyorum, sayılamayacak kadar. Bazen yapmış olduğumuz yatırımları anlatırken, sayarken insanlar sıkılıyor kaçıyor. Bazen de yarıda kesiyorum. 'Daha sayayım mı?' diyorum. 'Say' demiyorlarsa 'Tamam.' diyorum, bu kadar yeter. 16 yılda AK Parti çok büyük eserler koydu. Türkiye'de eser siyaseti yapan tek bir parti var ama en başta tabii vatandaşını düşünen, onun derdiyle dertlenen, ona hizmet götürmeye çalışan başta büyük liderimiz Recep Tayyip Erdoğan var."

"CHP terör örgütleriyle iş birliği yapan bir proje partisi haline geldi"

AK Parti'de herkese yer olduğunu vurgulayan Pakdemirli, kendisinin de parti kurulduğundan beri bu dava için çalıştığını aktardı.

Bakan Pakdemirli, şunları kaydetti:

  • "Türkiye'de milletin egemenliğini şu anda adam gibi savunan bir AK Parti var. Onun dışında diğer bütün partiler, 'Biz nasıl olur da bir oyun yapıp bu iktidarı ele geçiririz?' Kimsenin derdi vatandaşa gidip, proje üretip, vatandaşın gönlünü alıp oyunu almak değil. Herkes asker üzerinden, vesayetin üzerinden 'Ben nasıl yaparım bu işi?' Hiç yan yana gelmeyecek dediğimiz partiler, sözde milliyetçi bir parti, terör örgütlerine siyasi tünel kazan bir partiyle yan yana, beraber. Yani terör örgütleriyle beraber iş yapıyorlar. CHP de aynısı. Ben eminim Altıntaş, CHP'ye prim vermeyecek. Bundan yüzde 100 eminim. CHP Atatürk'ün kurduğu parti değil artık, bunu unutalım. CHP bugün terör örgütleriyle iş birliği yapan bir proje partisi haline gelmiştir."

CHP'nin vatandaşının derdiyle dertlenen, vatandaşına hizmet etmeye çalışan bir parti olmadığını belirten Pakdemirli, "CHP bugün ne yazık ki terör örgütleriyle iş birliği yapan bir parti. Onun yanındaki adı İP olan parti de öyle. Yani ben diyorum ki CHP'nin ipiyle kuyuya inilmez." ifadesini kullandı.

Sivas merkezli FETÖ operasyonu: 12 tutuklama
GÜNDEM
Sivas merkezli FETÖ operasyonu: 12 tutuklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de

Yabancı Mensupları kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "

PYD’nin bıraktığı 750 DEAŞ’lının 195’i yakalandı. Amerika 120 saatlik sürenin sona erdiği salı akşamına kadar bize verdiği sözleri tutabilirse güvenli bölge konusu çözülmüş olacaktır ama bu söz bilaistisna yerine getirilmemiş olursa 120'nci saatin sona erdiği dakika, Barış Pınarı Harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir. Şu anda tabii daha henüz terör örgütleri çıkmış değil. 120 saati bunun için belirledik" dedi. Trump'ın mektubu ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Unutmamız doğru değil ama bizim karşılıklı olan sevgi, saygımız da bunları sürekli gündemde tutmaya müsaade etmiyor. Bu konuyu bugünkü meselemiz ve önceliğimiz olarak da görmüyoruz. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" ifadesini kullandı.

Sarı kız olarak bilinen örümceği cam fanusta besliyor: Her gün et veriyoruz
Gündem

Sarı kız olarak bilinen örümceği cam fanusta besliyor: Her gün et veriyoruz

Antalya'nın Kemer ilçesinde, bir işletmeye ait inşaat alanında, 'Sarı Ömer' ve 'Sarı kız' adlarıyla bilinen, zehirli ve et yiyen örümcek bulundu. Cam fanusa konulan örümceğe işletme sahibi İsmail Embiyaoğlu, 'Hüsamettin' adını verdi. Embiyaoğlu, "Bir kadın geldi, görünce bıraktı kaçtı, o da korktu. 'Böyle bir hayvanı ben hiç görmedim' dedi. Daha sonra bunu Facebook'tan paylaştık. 'Sarı kız' gibi isimlerle paylaşımın altına yorumlar geldi. En çok Güneydoğu'da gözüktüğü ve çok zehirli olduğu söylendi. Her gün et veriyoruz" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump telefonda görüştü. Görüşmeye ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan ABD Başkanı, Erdoğan'ın dün attığı bir tweeti alıntılayarak 'Terörizmi yenin' ifadesini kullandı. Trump'ın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da Twitter hesabından görüşmeye dair açıklama yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.