Gündem Batman Belediyesinde 18inci Mahalle Buluşması

Batman Belediyesi'nde 18'inci Mahalle Buluşması

Mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek, mahalle sakinlerinin görüş ve taleplerini yerinde dinlemek için Batman Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle Buluşmaları’nın 18.’si Belde Mahallesi’nde gerçekleşti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Batman Belediyesinde 18inci Mahalle Buluşması
Mahalle Buluşmaları’nın 18.’si Belde Mahallesi’nde yapıldı.

Belde Mahallesi Hüseyin Oğuzcan Parkı’nda düzenlenen programa Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Osman Bilgili ve Muzaffer Özkan, Belediye Birim Müdürleri, Kurum Müdürleri, mahalle muhtarı Cihan Akburak ve mahalle sakinleri katıldı.

Mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri; Devlet Demir Yolları’na ait ve bu mahalleden geçen tren raylarının bulunduğu bölgelere alt ve üst geçit, dönel kavşak yapımı, yol ve kaldırım çalışması, park ve çocuk oyun grupları, aydınlatma, taziye evi ve muhtar evi yapımı, kütüphane ve bilgi evi isteği, ağaçlandırma, internet altyapısı gibi konularda Vali Şahin’den destek isterken; Vali Şahin, taleplerin çözüme kavuşturulması için vatandaşlara bilgi verirken ilgili birimlere de gerekli talimatları verdi.

Kısa sürede çözülebilecek taleplerin hızlı bir şekilde hayata geçmesini isteyen Vali Şahin, bu mahallede yeni imar yollarının açılacağını, açılacak yollar sayesinde mahallelinin Silvan Yolu’na daha rahat bağlantı kuracağını, yol ve kaldırım çalışmalarının düzenli bir şekilde yapıldığını ve devam edeceğini, doğru noktalarda dönel kavşak projesi uygulanacağını, uygun bir alan olması durumunda öğrenciler için modern bir kütüphane ve bilgi evi yapmak istediğini, parkların düzenli bir şekilde bakımlarının yapıldığını, yeni oluşturulacak park alanına oyun gruplarının kurulacağını dile getirdi.

Bisiklet Yolu ve DSİ Kanal Boyu Yürüyüş Yolu Projesi’nde Sona Gelindi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan bu projenin müjdesini vererek, projenin tamamlanması ile birlikte sulama kanalının yaklaşık 4 bin 400 metrelik kısmında yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, oturma bankları ve çeşitli aktivite alanlarının oluşturulacağını ve bu alanların vatandaşların hizmetine sunulacağını belirtti.

Dışişleri Bakanlığından Avrupa'ya sert Kavala tepkisi: Aldığınız kararın devamını getirmekten kaçının
Gündem

Dışişleri Bakanlığından Avrupa'ya sert Kavala tepkisi: Aldığınız kararın devamını getirmekten kaçının

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Osman Kavala hakkında tahliye kararı çıkmadığı için Türkiye'ye ihlal süreci başlatılmasını istedi. Dışişleri Bakanlığı bu karara sert tepki gösterdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada "Ülkemizde devam eden yargı sürecine saygı ilkesi uyarınca, AK’yı bağımsız yargıya müdahale niteliği taşıyacak bu kararın devamını getirmekten kaçınmaya davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.
Muharrem İnce çark etti: 'Bir daha gelmem' dediği kanala yeniden konuk oldu
Gündem

Muharrem İnce çark etti: 'Bir daha gelmem' dediği kanala yeniden konuk oldu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz yılın mayıs ayında konuk olduğu Haber Global yayınını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını verdikleri gerekçesiyle terk etmişti. O gün "Ben bir daha sizin kanalınıza gelmem" ifadelerini kullanan İnce, bugün aynı kanaldaki canlı yayına yeniden konuk oldu. İnce, o günkü tepkisinin kanala veya sunucuya olmadığını belirtti.
YouTube 2021’in çıkış yapanlarını açıkladı: Serdar Tuncer'in kurduğu MyMecra ilk üçe girdi
Teknoloji

YouTube 2021’in çıkış yapanlarını açıkladı: Serdar Tuncer'in kurduğu MyMecra ilk üçe girdi

Youtube, Türkiye dahil 17 ülke için hazırladığı '2021 en popüler 10' listesini duyurdu. Trend videolar, popüler içerik üreticileri ve müzik videoları gibi listelerin bulunduğu tabloda, '2021’in çıkış yapan içerik üreticileri' listesinin üçüncü sırasında Serdar Tuncer'in kurduğu MyMecra YouTube kanalı yer aldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.