GündemBilecikte 30 köpeği telef eden esrarengiz hayvan

Bilecik'te 30 köpeği telef eden esrarengiz hayvan

Bilecik'in Dübekli köyünde, çok sayıda köpeğin henüz tespit edemedikleri bir hayvan tarafından telef edildiğini ileri süren köylüler yardım istedi. Dübekli köyü muhtarı Yılmaz, "Bugüne kadar köyümüzde ne böyle bir şey gördük ne de böyle bir olay yaşadık. Kurt olabileceğini düşünüyoruz ama köyümüzde hayvancılık yapılmasına rağmen hiçbir küçükbaş ve büyükbaş hayvana zarar gelmedi"

Haber MerkeziAA
Dübekli köyü muhtarı 30 köpeğin telef olduğunu söyledi.
Dübekli köyü muhtarı 30 köpeğin telef olduğunu söyledi.

Bilecik'in Bozüyük ilçesine bağlı Dübekli köyünde çok sayıda köpeğin telef edilmesi köylüleri endişelendirdi.

Dübekli köyü Muhtarı Mustafa Yılmaz, köylerindeki 30 köpeğin henüz belirlenemeyen nedenle telef olduğunu söyledi.

Olayın son bir ay içerisinde gerçekleştiğini, kendisinin de 3 köpeğinin telef olduğunu belirten Yılmaz, "Hayatımda hiç böyle bir olayla karşılaşmadım. Benim köpeklerim telef oldu. Köpeklerimizin kurt veya sırtlan tarafından öldürülebileceğini düşünüyoruz" dedi.

Olayın henüz tespit edemedikleri bir hayvan tarafından gerçekleştirildiğini düşündüklerini söyleyen Yılmaz, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar köyümüzde ne böyle bir şey gördük ne de böyle bir olay yaşadık. Kurt olabileceğini düşünüyoruz ama köyümüzde hayvancılık yapılmasına rağmen hiçbir küçükbaş ve büyükbaş hayvana zarar gelmedi. Sabah saat 05.00'te çıkıp bu köyü dolaşıyoruz. Köylüler yaşanan bu olaylardan dolayı tedirgin, endişeleniyoruz. Yetkililerin bu duruma bir çare bulmasını istiyoruz."