Gündem Boludaki depremle ilgili Validen açıklama

Bolu son dakika haberleri: Bolu'daki depreme ilişkin Vali'den açıklama! Son depremler

Bolu'daki depremle ilgili Vali'den açıklama

Bolu'da, saat 00.16 sıralarında meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, şu ana kadar kendilerine gelen herhangi bir can yada mal kaybı olmadığını söyledi. Öte yandan Bolu'daki deprem Düzce'de de hissedildiği belirtildi.

Haber Merkezi IHA
Bolu'daki depremin ardından vatandaşlar açık alanlara çıktı.
Bolu'daki depremin ardından vatandaşlar açık alanlara çıktı.

Bolu’da saat 00.16'da merkeze bağlı Yeşilçele Köyü merkezli 4.7 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremin hissedilmesiyle birlikte vatandaşlar hızla evlerinden çıktı. Vatandaşların büyük çoğunluğu Kent Meydanı'nda toplandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, vatandaşların bir müddet daha açık alanlarda kalmasını istediklerini belirterek, "Çok şükür şu anda kadar gerek 112 Acil servislerimize, gerek jandarmamıza, emniyetimize ve AFAD ekiplerimize intikal eden olumsuz bir durum yok. Herhangi bir yaralımız can kaybımız ve maddi hasar tespitimiz yok. Tabi ki bu şiddetli sarsıntıların ardından artçı sarsıntılar gelmeye devam ediyor. AFAD'tan aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 11 artçı sarsıntı oldu. Bunların şiddeti 1 ile 2 şiddeti arasında değişiyor. Gözlemlediğimiz kadarıyla artçı sarsıntılar şiddetini yavaş yavaş kaybetti" dedi.

Vali Baruş, "Şu anda vatandaşlarımız bu şiddetli sarsıntının ardından açık alanlara çıktılar. Şu an itibariyle vatandaşlarımızdan bir müddet daha açık alanlarda kalmalarını rica ediyoruz. İnşallah bu sarsıntıları herhangi bir can kaybı, mal kaybı olmadan atlatmış olacağız. Ben tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. İnşallah böyle sıkıntılı durumları bir daha yaşamayız" diye konuştu.

Bolu'da şiddetli deprem meydana geldi
GÜNDEM
Bolu'da şiddetli deprem meydana geldi

Düzce'de de hissedildi

Öte yandan Bolu'da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem Düzce'de de hissedilirken bazı vatandaşlar sokağa indi.

Merkez üssü Bolu'nun Yeşilcele mevkisi olarak belirlenen orta şiddette deprem meydana geldi. Sarsıntı Düzce'de de hissedildi. Sokağa çıkan vatandaşlar depremle birlikte çok korktuklarını söyledi.

REKLAM

AFAD'dan depreme ilişkin ilk açıklama
GÜNDEM
AFAD'dan depreme ilişkin ilk açıklama
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.