GündemBu adam görenleri şaşkına çeviriyor

Bu adam görenleri şaşkına çeviriyor

Aydın'da çocukluğundan bu yana arıcılık yapan 35 yaşındaki İsa Süzer'in arılarla olan yaşamı görenleri şaşırtıyor. Bir kovan arıyı vücudundan toplayabilen İsa Süzer, arı sokmasının kendisini etkilemediğini ancak arılarla arasında çok farklı bir bağ olduğunu söyledi.

Haber MerkeziIHA
Arıcı İsa Süzer, arılar kendisini soksa da etkilenmediğini  söyledi.
Arıcı İsa Süzer, arılar kendisini soksa da etkilenmediğini söyledi.

Aydın'ın Köşk ilçesine bağlı Güzelköy köyünde ikamet eden ancak gezginci arıcı olduğu için ülkenin değişik yerlerinde arıları ile konaklayan İsa Süzer, kendine has yöntemleri ile oğul çıkarıp kovandan kaçan kolonileri topluyor.

Mesleği arıcılık olduğu için görenleri oldukça şaşırtan arı toplama işinin kendisi için sıradan bir iş olduğunu belirten Süzer, oğul çıkardığı için kovanı terk eden binlerce arıyı kendi vücuduna konduruyor.

Genç arıcının görenleri şaşkına çeviren arı toplama yöntemi ise film sahnelerini aratmayacak görüntüler oluşturuyor.

Aynı zamanda baba mesleği olan arıcılığı çocuk yaşlardan bu yana yaptığını söyleyen Süzer, görenleri hayrete düşüren arı toplama işini, "Arıları olduğu bölgede çalışırken oğul çıkarıp kovanı terk eden bir koloni geldi. Koloninin Bey’ini aldım. Onu elimde tutunca ana arının peşinden gelen diğer tüm arılar da, ana arının salgıladığı koku ile benim vücudumda toplanıyor. Koloninin tüm arıları benim vücudumda toplandıktan sonra bu koloniyi yeni bir kovana yerleştiriyoruz. Arılar soksa da beni etkilemiyor" dedi.