|

Burger King'de Suriyeli çocuğa dayak

Fast food zinciri Burger King'in İstanbul Şirinevler'de bulunan şubesinde, müşteriden artan patatesleri alan Suriyeli bir çocuk, işletme müdürü tarafından feci şekilde dayak yedi. Kanlar içinde kalan çocuğa müşteriler yardım etti. Karnı aç çocuğa atılan dayak sosyal medyada büyük tepki topladı.

21:28 - 22/01/2015 Perşembe
Güncelleme: 10:38 - 23/01/2015 Cuma
Diğer
Şirinevler Burger King'de müşteriden artan patatesleri aldığı gerekçesiyle Suriyeli bir çocuk, şube müdürü tarafından dövüldü. 
Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda olayın tanıkları yaşananları anlatırken, Burger King'e yoğun bir tepki oluştu. 

ŞUBE MÜDÜRÜ KOVULDU


Burger King’in Türkiye’de ana lisans sahibi olan TAB Gıda yaptığı açıklamada, “Söz konusu olay, Lisans Alan İşletmecimiz (Franchise) tarafından işletilmekte olan Şirinevler restoranında yaşanmış olup, öncelikle olaydan dolayı TAB Gıda olarak duyduğumuz üzüntüyü belirtmek isteriz. Yaşanan bu üzücü olayın Şirketimiz ve markamız tarafından asla kabul edilemeyeceğini bildirir Lisans Alan İşletmecimizin (franchise), olayda adı geçen çalışanının iş akdine haklı sebeple son verdiği bilgisini tarafınızla paylaşırız” ifadeleri kullanıldı.


Burger King firması yetkilileri ile yaptığımız görüşmede sorduğumuz, “Kişilik hakları zedelenen ve şiddete maruz kalan mağdur durumdaki sığınmacı küçük çocuğun uğradığı hak ihlalini telafi edecek misiniz, Burger King tazminat ödeyecek mi?” sorusuna cevap olumsuz oldu. 

#şirinevler burger king
#burger king suriyeli
#burger king dayak
#suriyeli çocuk dayak
9 yıl önce