Gündem CHPden sandık güvenliği programı

CHP'den sandık güvenliği programı

7 Haziran seçiminde eğitimden geçirdiği 190 bin kişiye aktif görev veren CHP, 1 Kasım için de eksiklikleri olan sandık görevlileri ve müşahitler için eğitim programı hazırladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
CHPden sandık güvenliği programı
CHP, 1 Kasım'da yapılacak seçimde " sandık güvenliğini" sağlamak üzere parti içieğitim faaliyetlerini hızlandırdı.

7 Haziran seçiminde eğitimden geçirdiği 190 bin kişiye aktif görev veren CHP, 1 Kasım için de eksiklikleri olan sandık görevlileri ve müşahitler içineğitim programı hazırladı.

Daha önceki seçimde 73 ilde eğitim çalışmalarını tamamlayan CHP, illerdeki eğitmenler ve Genel Merkez'in desteğiyle eksik kalan yerlere eğitim götürecek.

Eğitime katılanlar "sandık güvenliği" konularında bilgilendirilecek.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu, bugüne kadar sandık güvenliğiyle ilgili en az sorunun yaşandığı seçimin 7 Haziran'daki olduğunu söyledi.

7 Haziran seçimleri için sandık görevlilerinin yüzde 80'ini eğittiklerini belirten Erdoğdu, seçimlerde bu kadar az sorun çıkmasının bir sebebinin de bu olduğunu kaydetti.

Eğitim almamış sandık görevlilerine, takviye eğitim vereceklerini ifade eden Erdoğdu, " Sandık güvenliği anlamında 7 Haziran'da gösterdiğimiz titizliği 1 Kasım'da da göstereceğiz. Artık profesyonelleşmişsandıkgörevlilerimiz var. 1 Kasım'da da CHP ilçe ve il teşkilatlarının çok iyi bir sınav vereceğini düşünüyorum" diye konuştu.

"Sandık her yerde sandık"

7 Haziran seçimlerinde 73 ilden, sandık kurulu üyesi, müşahit, kat ve bina sorumlusu toplam 190 bin kişiye eğitim verdiklerini belirten Erdoğdu, 1 Kasım seçimlerine hazırlık kapsamında, eğitim eksikliklerini tamamlayacaklarını söyledi.

Sandık güvenliği eğitimlerinde herhangi bir il ayrımı yapmadıklarını dile getiren Erdoğdu, " Sandık her yerdesandık. Büyükşehirlerde de Ankara'nın bir ilçesinde de Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da da eğitimlerimiz devam ediyor" dedi.

Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu'sunda yaşananlara değinen Erdoğdu, sandık güvenliğinden farklı olan seçim güvenliğinin, siyasi iktidarın ve devletin sorumluluğunda olduğunu kaydetti.

Yurtdışı için ayrı eğitim

Yurtdışı eğitimlerin de sürdüğünü ifade eden Erdoğdu, büyük bir kısmı Almanya'da olmak üzere yurtdışında 31 eğiticilerinin bulunduğunu belirtti.

Seyhan Erdoğdu, yurtdışından gelen sandıkların sayımı için de CHP Genel Merkezinde gruplar halindeeğitim verdiklerini anlatarak, "Yurtdışı sandıkların sayımı için ayrı sandık görevlileri eğittik, eğitiyoruz. Yurtdışından gelen oyların sayımı da çok önemli" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun 'elektriği kesilen vatandaş'  diye ziyaret ettiği  şahıs konuştu: Bana vaatler verip yalan söylettiler kumpasa  getirdiler elektriğim kesilmedi
Gündem

Kılıçdaroğlu'nun 'elektriği kesilen vatandaş' diye ziyaret ettiği şahıs konuştu: Bana vaatler verip yalan söylettiler kumpasa getirdiler elektriğim kesilmedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik zamları ve kesintileriyle ilgili provokasyonu yine elinde patladı. Kılıçdaroğlu'nun üç ay önce elektriği kesildiği iddiasıyla ziyaret ettiği İbrahim Öztürk, türlü vaatlerle CHP'liler tarafından kandırıldığını itiraf etti. Öztürk, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan özür diledi. Öztürk, verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez de, Dağ'ın tepkini paylaşarak, "Yalancının mumu yatsıya kadar yanar" dedi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan KPSS açıklaması: Kasti kusuru olan varsa hak ettiği ceza verilecek
Gündem

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan KPSS açıklaması: Kasti kusuru olan varsa hak ettiği ceza verilecek

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) soruların sızdırıldığı iddiaları üzerine iptal edilmesine ilişkin, “Herhangi bir muhalefet partisi genel başkanı veya siyasetçi veya kamuoyundan birinin ‘hükümet şunu da yapmalıydı’ diye söyleyebileceği bir şey yok. Hemen hepsi yapıldı” dedi. Bozdağ, “Kasti kusuru olan varsa hak ettiği ceza verilecek” ifadelerini kullandı.
Tayvan'dan Çin'e misilleme: Askeri tatbikat düzenlenecek
Dünya

Tayvan'dan Çin'e misilleme: Askeri tatbikat düzenlenecek

Tayvan'ı ziyaret eden ABD'li yetkili Pelosi'nin gelişi Çin ile ABD arasındaki gerilimi artırmıştı. Çin'in tarih vererek tatbikat gerçekleştireceğini bildirmesinin ardından Tayvan'dan misilleme geldi. Tayvan, gelecek hafta Ada'nın güneyinde gerçek cephane ve mühimmatın kullanılacağı topçu tatbikatları yapacağını açıkladı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.