Gündem Çizgili sırtlanı köpeklere parçalattılar

Adıyaman haber... Çizgili sırtlanı köpeklere parçalattı

Çizgili sırtlanı köpeklere parçalattılar

Adıyaman'da nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde ‘kırmızı listede’ yer alan çizgili sırtlanı çoban köpeklerine parçalatarak işkence etti.

Haber Merkezi IHA
Sırtlanın ölümüne neden olan 5 kişinin kimlik tespitleri için çalışma başlatıldı.
Sırtlanın ölümüne neden olan 5 kişinin kimlik tespitleri için çalışma başlatıldı.

Adıyaman’da hayvan severleri ayağa kaldıracak bir olay yaşandı. Uluslar arası anlaşma CITES kapsamında ‘kırmızı listede’ yer alan çizgili sırtlana Adıyaman’ın Besni ilçesi Karagüveç Köyü Kargalı Mevki’inde 5 kişi köpekleri saldırtarak öldürdü.

  • Nesli tükenmekte olan çizgli sırtlanı mağarasında sıkıştıran kişiler 4 çoban köpeğini çizgili sırtlana saldırttı. Çizgili sırtlana saldıran köpekler hayvanı parça parça ederek kanlar içerisinde bıraktı.

Köpekleri sırtlana saldırması için kışkırtan kişiler bununla da kalmayıp, işkenceden duydukları zevki sözleriyle dile getirdiler. İçlerinden birisi köpeklerin parçaladığı sırtlanın kafasına sopa ile vurdu.

Konuyla ilgili görüntülerin sosyal medyaya düşmesi üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri ile jandarma harekete geçti.

Sırtlanın ölümüne neden olan 5 kişinin kimlik tespitlerinin yapılarak soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kırmızı listedeki çizgili sırtlanı köpeklere parçalattılar!
OYNAT 01:02
Kırmızı listedeki çizgili sırtlanı köpeklere parçalattılar!
Adıyaman'da kimliği belirsiz 5 kişi, nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde 'kırmızı listede' yer alan çizgili sırtlanı çoban köpeklerine parçalatarak işkence etti. Görüntülerde çizgili sırtlana işkence ettiren adamın, elindeki sopayla kırmızı listedeki hayvanın başına vurduğu da görülüyor.


Nesli tükenen çöl varanını öldürdüler
GÜNDEM
Nesli tükenen çöl varanını öldürdüler

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.