Gündem Nevşehirin başkanı Cumhur İttifakı ile seçildi

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen kimdir?

Nevşehir'in başkanı 'Cumhur İttifakı' ile seçildi

Cumhur İttifakı’nın ilk yansıması Nevşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oldu. Atilla Seçen, 9 MHP’li ve 16 AK Parti’li üyelerin tamamının oyunu alarak Nevşehir’in yeni belediye başkanı seçildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Nevşehir'in yeni Belediye Başkanı Atilla Seçen oldu.
Nevşehir'in yeni Belediye Başkanı Atilla Seçen oldu.

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan 27. dönem milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den aday adayı başvurusu yapabilmek için belediye başkanlık görevinden istifa eden Hasan Ünver’in yerine Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Atilla Seçen seçildi.

Nevşehir Belediye Meclisinde bugün yapılan belediye başkanlık seçiminde 9 MHP, 16 AK Parti belediye meclis üyesinin tamamının oyunu alan Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Nevşehir Belediye Başkanı olarak seçildi. Belediye Meclisinde gizli oylama sonrasında yapılan seçimde MHP Belediye Meclis üyeleri aday çıkartmazken, AK Parti’den Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Atilla Seçen üyelerin tamamının oyunu alarak başkan seçildi.

İHA

Belediye Meclisinde yapılan seçim sonrasında teşekkür konuşması yapan Atilla Seçen, “Biliyorsunuz çoğunuz ile 14 yıldır, bir kısım arkadaşlarımızla 9, yıldır ve bazı arkadaşlarımızla da 4 yıldır bu çatı altında aynı sizler gibi meclis üyesi olarak, başkan yardımcısı olarak görev yaptım. Bu onurlu, şerefli, onurlu ve şerefli olduğu kadarda çok zor çetrefilli çok yaman bir görevi şahsıma tevdi ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Belediye Meclisinde Belediye Başkanı olarak seçilen Atilla Seçen daha sonra ise belediye başkanlığı görevinden istifa eden Hasan Ünver’den görevi teslim aldı. Seçen burada yaptığı açıklamada da Hasan Ünver’e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

REKLAM
  • Nevşehir Belediyesinde yapılan devir teslim törenine AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Alaaddin Varol, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar ve belediye meclis üyeleri katıldı. Nevşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Atilla Seçen yapılan duanın ardından başkanlık makamına oturdu.

Atilla Seçen Kimdir?

Hasan Ünver’le birlikte 3 dönemdir belediye başkan yardımcılığını yürüten Atilla Seçen, aynı zamanda belediye meclis üyesi olan tek başkan yardımcısı. 1967 doğumlu olan Seçen, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Lisans mezunu. Aynı zamanda Nevşehir Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor. Belediyede göreve başladığı 2004 yılında bütün ticari işlerini kapatan Seçen, kendini görevine adamış durumda. 14 senedir halkla iç içe, kapısı herkese açık olan Atilla Seçen, açılışlardan düğünlere, dernek ve sivil toplum faaliyetlerine kadar pek çok organizasyonda belediye adına gördüğümüz isim. Yeni seçilecek başkanın aynı zamanda başkanlığı 2019 sonrasına taşıyacak isim olması gerektiği belirtiliyor. Seçen’in 3 çocuğu ve bir de torunu var.

Cumhur İttifakı'nda dikkat çeken 5 yıl vurgusu
SEÇİM
Cumhur İttifakı'nda dikkat çeken 5 yıl vurgusu
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.