GündemCumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Gökçek açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan son dakika Melih Gökçek açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Gökçek açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifa iddialarına yönelik, "Şuan öyle bir şey söz konusu değil" dedi.

Haber MerkeziIHA
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

Cumhurbaşkanlığı, Muharrem Ayı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 13 ilde 14 camide aşure dağıtımı yaptı. Etkinlikler kapsamında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın da, Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde aşure dağıttı. Aşurelerin Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen tarife uygun şekilde valiliklerce hazırlandığı öğrenildi. Öğle namazının ardından camiden çıkan erkekler ve türbeye ziyarete gelen vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bir yandan aşure dağıtımı yaparken diğer yandan da vatandaşlarla fotoğraf çekinmeyi ihmal etmeyen Kalın, basın mensuplarının da sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Amacımız vatandaşlarla kaynaşmayı sağlamak, bu vesileyle Cumhurbaşkanımızın selamlarını ve muharrem ayı tebriklerini de vatandaşlarımıza iletmiş olalım. Burada yabancı turistler de varmış, onlar da gelsin bu geleneklerimizi görsün. Bu dünyanın her yerinde tecrübe edebilecekleri bir şey değil. Bu vesileyle tekrar Muharrem Ayı’nın ve aşure günümüzün hayırlara vesile olmasını diliyorum. Mevla tüm işlerimize bereket, niyetlerimize samimiyet versin" diye konuştu.

REKLAM

Melih Gökçek açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifası yönündeki iddialara ilişkin Kalın, "Dün hükümet sözcümüz ona bir cevap verdi. Şuan öyle bir şey söz konusu değil" açıklamasında bulundu.

Erdoğan'dan Melih Gökçek açıklaması: Olmayacağı anlamına gelmez
GÜNDEM
Erdoğan'dan Melih Gökçek açıklaması: Olmayacağı anlamına gelmez

Melih Gökçek'in istifası istendiği iddiasına yanıt
GÜNDEM
Melih Gökçek'in istifası istendiği iddiasına yanıt

Cezayı ödemeyen çıkış yapamayacak
Ekonomi

Cezayı ödemeyen çıkış yapamayacak

Türkiye'de trafik cezası kesilen yabancı plakalı araçlar sürücüsünün Türk ya da yabancı olmasına bakılmaksızın, ödeme yapmadan Türkiye'den çıkış yapamayacak. Sınıra en yakın il olan Edirne'degünde 1000 sürücüye ceza kesilirken, bunlardan 300 kadarını ise yabancı plakalı araçlar oluşturuyordu.
Geziciler ve CHP'li başkandan yeni kaos planı
Gündem

Geziciler ve CHP'li başkandan yeni kaos planı

Tünel projesi kapsamında Maçka Parkı’ndan sökülüp Sarıyer'de yeniden dikilen ağaçlar için Geziciler ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu halkı sokağa çağıran bir açıklama yaptı. ‘Gezi’de başardık Maçka Parkı’nda da başarabiliriz’ sloganı ile halkı sokağa çağıran Gezicilere CHP’li Kaftancıoğlu da sahip çıktı. Kaftancıoğlu, sosyal medyadan sokak çağrısı yaptı.
5G'ye ilk geçecek şehirler belli oldu
Teknoloji

5G'ye ilk geçecek şehirler belli oldu

Akıllı telefonlardaki internet hızını ciddi bir oranda artıracak olan 5G teknolojisine ilk geçiş yapacak 3 şehir belirlendi.
Yeni Civic sessiz motoru ve yakıt tüketimi ile hayranlarını şaşırttı
Teknoloji

Yeni Civic sessiz motoru ve yakıt tüketimi ile hayranlarını şaşırttı

Japon otomotiv devi Honda, yeni 2018 Civic Sedan modelinin tanıtımını ve Türkiye fiyatını açıkladı. Sessiz çalışan dizel motoru ile hayranlarının ilgisini çekmeyi başaran yeni Civic, yakıt tüketimi ile de kullanıcılarını bu sefer resmen şaşırttı.
Çukur dizisinden tepki çeken sahneye özür geldi
Hayat

Çukur dizisinden tepki çeken sahneye özür geldi

Çukur son bölümünde yayınlanan trafik polisi sahnesi, sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Trafikte makas atarak ilerleyen Emrah Komiser'in kendisini durduran polis memuruna 'Haritadan yer seç' ifadesinde bulunması, izleyicilerin tepkisini çekti. Ay Yapım tepkiler sonrasında, Emrah Amir'in trafik polisinden özür dileme sahnesini yayınladı. İşte Emrah Komiser'in trafik polisinden özür dileme sahnesi...