Gündem Cumhurbaşkanlığından İsraile tepki

Cumhurbaşkanlığından İsrail'e tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun sözlerine ilişkin "İsrail, kendi yaptıklarının hesabını vermeli. Cumhurbaşkanımıza yönelik açıklamaları kınıyoruz" açıklamasını yaptı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yazılı açıklama yaptı.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yazılı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik açıklamalarını en sert biçimde kınadıklarını bildirdi.

Yazılı açıklamanın tamamı şöyle:

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun Türkiye Cumhuriyeti ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik açıklamalarını en sert biçimde kınıyoruz.

Uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayan, Filistin halkının yüzlerce yıllık vatan topraklarını işgal eden, Birleşmiş Milletler kararlarını sistematik biçimde ihlal eden İsrail’in öncelikle kendi yaptıklarının hesabını vermesi gerekir.

Binlerce masum Filistinliyi katleden, Filistinlilerin topraklarını açık hava hapishanesine dönüştüren bir zihniyetin suçluluk duygusunu bastırmak için ortaya attığı iddia ve suçlamaları ciddiye almak mümkün değildir.

İlk kıblemiz olan Kudüs’ü, bir oldu bitti ile işgal devletinin başkenti yapacaklarını sananlar, abesle iştigal etmektedirler. İsrailli yetkililer ülkemize ve liderimize saldırmak yerine Filistin topraklarının işgaline son vermelidir.

Türkiye Cumhuriyeti dünyanın her yerinde olduğu gibi Filistin’de de hakkın, hukukun ve mazlumların yanında olmaya devam edecektir.

Erdoğan bu fotoğrafı örnek vererek İsrail'e sert tepki gösterdi
GÜNDEM
Erdoğan bu fotoğrafı örnek vererek İsrail'e sert tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail terör devletidir
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail terör devletidir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.