Gündem Dışişlerinden Suriye Parlamentosunun skandal Hatay bildirisine sert yanıt

Dışişlerinden Suriye Parlamentosu'nun skandal Hatay bildirisine sert yanıt

Dışişleri Bakanlığı'ndan Suriye Parlamentosu'nun Hatay'a yönelik skandal bildirisine yanıt geldi. Yapılan açıklamada, "Suriye halkını hiçbir şekilde temsil etmeyen, demokratik meşruiyetten yoksun Halk Meclisi’nin ülkemizin toprak bütünlüğünü hedef alan hadsiz ve hukuksuz açıklamasını şiddetle reddediyoruz" denildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Dışişlerinden Suriye Parlamentosunun skandal Hatay bildirisine sert yanıt
Arşiv

Dışişleri'nden Suriye Parlamentosu'nun skandal bildirisi hakkında açıklama yapıldı. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "Suriye halkını hiçbir şekilde temsil etmeyen, demokratik meşruiyetten yoksun Halk Meclisi’nin ülkemizin toprak bütünlüğünü hedef alan hadsiz ve hukuksuz açıklamasını şiddetle reddediyoruz.

"Her türlü tehdide karşılık vermekte kararlıyız"

Bu tarz açıklamalar, kendi halkına yıllardır zulmeden, yüzbinlerce masumun ölümünden ve milyonlarcasının yerlerinden yurtlarından edilmesinden sorumlu bir rejimin içinden çıkamadığı hezeyanın bir başka tezahürüdür. Türkiye, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de, vatan topraklarına göz diken alçakça emellere ve milli çıkarlarına yönelik her türlü tehdide karşı gerekli karşılığı verme azim ve kararlılığına sahiptir."

Suriye Parlamentosu'ndan bildiri: Hatay'ı geri alacağız
DÜNYA
Suriye Parlamentosu'ndan bildiri: Hatay'ı geri alacağız

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.