Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Diyanetten fitre bedeli dijital ortamda ödenebilir tavsiyesi

Diyanet'ten 'fitre bedeli dijital ortamda ödenebilir' tavsiyesi

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahiplerine ulaşma imkanı kısıtlı olduğu için fitre veya zekatın internet bankacılığı üzerinden dijital ortamda ödenebileceğini söyledi.

Haber Merkezi AA
Diyanetten fitre bedeli dijital ortamda ödenebilir tavsiyesi
Diyanet İşleri

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, tam kapanma sürecinde muhtaçlara bizzat ulaşma imkanı kısıtlı olduğu için fitre veya zekatın internet bankacılığı üzerinden dijital ortamda ödenebileceğini belirtti. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bozkurt, şunları söyledi:

"Bir an önce ulaştırmalıyız"

"Fıtır sadakasının bayram sabahından önce de ödenmesi teşvik edilir. Yani, ramazan ilk gününden itibaren verilebilir. Ramazanın son 10 gününe girdik. Eğer vermediysek hala bir an önce vermemiz gerekir. Salgın nedeniyle mağdur olanlara fitre bedelini bir an önce ulaştırmalıyız."

"Dijital ortamda ödenebilir"

"Dolayısıyla muhtaç insanlara doğrudan ulaşma şansımız daha zordur. Biz, bu süreçte fakirlere telefonla ulaşabiliriz, hesap numaralarını alabiliriz. Mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden kişinin hesabına fitre bedelini gönderebiliriz. Bu tek bir tuşla mümkün. Tam kapanma sürecinde muhtaçlara bizzat ulaşma imkanlarımız kısıtlı olduğu için fitre veya zekatımızı internet bankacılığı üzerinden yani dijital ortamda kişilerin hesaplarına aktararak uzaktan ödeyebiliriz."

2021 fitre miktarı ne kadar? Fıtır sadakası kimlere verilir, ne zaman verilir?
ÖZGÜN
2021 fitre miktarı ne kadar? Fıtır sadakası kimlere verilir, ne zaman verilir?

Diyanet'ten yeni dijital platform: Yüzlerce yazılı sesli ve görüntülü içerik mevcut
GÜNDEM
Diyanet'ten yeni dijital platform: Yüzlerce yazılı sesli ve görüntülü içerik mevcut
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.