Gündem Diyarbakırda 5 ton 209 kilogram esrar ele geçirildi

Diyarbakır haber: Diyarbakır'da 5 ton 209 kilogram esrar ele geçirildi

Diyarbakır'da 5 ton 209 kilogram esrar ele geçirildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonlarda, terörün finans kaynağı olan uyuşturucu ticaretine büyük darbe vuruldu. Operasyonlarda 5 ton 209 kilogram esrar maddesi ele geçirilirken, terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerinin dikkati sayesinde fark edildi.

Haber Merkezi AA
Diyarbakır'da 5 ton uyuşturucu ele geçirildi.
Diyarbakır'da 5 ton uyuşturucu ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda ele geçirilen 5 ton 209 kilogram esrar basına gösterildi.

  • Lice'de dün terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda ele geçirilen 5 ton 209 kilogram esrar, İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde teşhir edildi.

Basın mensupları, çuvallardaki kubar ve toz esrardan fotoğraf ve görüntü aldı.

AA
Ele geçirilen 5 ton esrar, İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde teşhir edildi.

İl Jandarma Komutanlığınca Lice mülki sınırlarında 12 Şubat'ta jandarma komando ve polis özel harekat timleri ile güvenlik korucularının katılımıyla başlatılan "Bayrak-114 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz-02 Müşterek Operasyonu" aynı gün başarıyla tamamlanmıştı. Operasyonda, teröristlerce kullanılan 6 kış sığınağı kullanılamaz hale getirilmişti.

AA
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 5 ton 209 kilogram esrar ele geçirildi.

Lice'nin Yolçatı köyü stabilize yolundaki menfez içerisine teröristlerce tuzaklanan 12 kilogramlık tüpten oluşan el yapımı patlayıcı düzeneği yerinde imha edilmişti. Narko-terörizmle mücadele faaliyetleri kapsamında yapılan aramalarda da Dibek, Yolçatı ve Yalaza köyleri kırsalında 10 ayrı noktada toprağa gömülü 30 bidon ve arazide gizlenen 52 çuval ve poşette 5 ton 209 kilogram esrar ele geçirilmişti.

Diyarbakır'da 5 ton esrar ele geçirildi
FOTOĞRAF 14
Title
Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda çuvallarda ve toprağa gömülü bidonlarda 5 ton 209 kilo esrar ile mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.
Title
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nca dün Lice kırsalında jandarma komando ve polis özel harekat timleri ile güvenlik korucularının katıldığı, 'Bayrak-114 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Birkan Gündüz-02' ismi verilen müşterek operasyon düzenlendi.
Title
Operasyonda PKK'lı teröristlerce kullanıldığı belirlenen 6 sığınak imha edildi.
Title
Yolçatı Köyü stabilize yolundaki menfezde ise teröristlerce yerleştirilen 12 kiloluk tüpten oluşan el yapımı patlayıcı, bulunarak kontrollü şekilde patlatıldı.
Title
Güvenlik güçleri, eğitimli köpeklerin de kullanıldığı operasyonda toprağa gömülü jelikon bidonlar içerisinde bin 220 Kaleşnikof piyade tüfeği mermisi, 500 mavzer mevzisi, jeneratör, 2 bombaatar mühimmatı, 8 pil bloğu, 28 küçük pil, 2 testere, 2 deniz küreği, 6 tencere, 2 jandarma kriminal yeleği, 2 uyku tulumu, 4 akü, 2 büyük tüp, güneş paneli kontrol düğmesi, çok miktarda mayınEYP düzeneğinde dış kap olarak kullanılmak üzere şekillendirilmiş tencere, 3 mayınEYP düzeneğinde dış kap olarak kullanılan demir su kazanı, 110 metre elektrik kablosu, çok sayıda çadır demiri, giyim, yaşam, tıbbi malzeme ve örgütsel doküman ele geçirildi.
Title
​Güvenlik güçleri, Dibek, Yolçatı ve Yalaza köyleri kırsalında da 10 ayrı noktada toprağa gömülü vaziyette 30 jelikan bidon ile arazide gizlenen 52 çuval ve poşetlerde toplam 5 ton 209 kilo esrar ele geçirdi.
Title
Uyuşturucu, helikopterle imha edilmek üzere İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.
Title
Operasyon kapsamında 9 ev arandı, 420 kişinin kimlik sorgusu yapıldı, 140 aracın da evrakları kontrol edildi.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Diyarbakır'da 5 ton esrar ele geçirildi
Diyarbakır Lice'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda çuvallarda ve toprağa gömülü bidonlarda 5 ton 209 kilo esrar ile mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.


Soylu açıkladı: Diyarbakır'da 5 ton esrar ele geçirildi
GÜNDEM
Soylu açıkladı: Diyarbakır'da 5 ton esrar ele geçirildi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.