Gündem Dünyada 15 Temmuz dayanışması Sizinleyiz

Dünyada 15 Temmuz dayanışması: Sizinleyiz

Kosova’nın güneybatısındaki Prizren’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında “Demokrasi Dayanışması Yürüyüşü” düzenlendi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Katılımcılar ellerinde “Sizinleyiz” pankartlarıyla Türkiye’nin Prizren Başkonsolosluğuna yürüdü.
Katılımcılar ellerinde “Sizinleyiz” pankartlarıyla Türkiye’nin Prizren Başkonsolosluğuna yürüdü.

TİKA desteğiyle Türkiye Mezunlar Birliği, İslami Değerler Akademisi, ARASTA ve Liberal Demokrasi Merkezi tarafından düzenlenen yürüyüşe Kosova Meclis Başkan Yardımcısı ve Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Milletvekili Müferra Şinik, KDTP Milletvekili Fikrim Damka, ülkedeki tek Türk belediyesi Mamuşa’nın Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, Prizren Müftüsü Besim Berisha, ülkedeki Türk kurumlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüş öncesinde Sinan Paşa Camisi’nde 15 Temmuz şehitleri için dua okundu.

Kosova

DUALARLA ANILDI

Hollanda’da da iki ayrı kentte, Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği ve Amsterdam Başkonsolosluğu tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliği düzenlendi. Etkinliklerde, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve Kur’an okundu. 15 Temmuz fotoğraflarının sergilendiği etkinlikler, dualarla son buldu.

Hollanda

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, dünyanın dört bir yanında farklı etkinliklerle anılıyor. Kosova Prizren’de “Demokrasi Dayanışması Yürüyüşü” yapılırken Hollanda’da iki ayrı kentte “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliği düzenlendi.

En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.