Gündem Filipinlerdehala aktifler

Filipinler’de hala aktifler

TİKA Filipinler Koordinatörü Yeşim Baktır, FETÖ’nün başkent Manila ve Zamboanga bölgesindeki okullarının faaliyette olduğunu söyledi. Politikacıların çocuklarının hedefte olduğunu kaydeden Baktır, “Burs ve çeşitli imkanlar sağlayarak onlara ulaşıyorlar” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​TİKA Filipinler Koordinatörü Yeşim Baktır
​TİKA Filipinler Koordinatörü Yeşim Baktır

FETÖ Filipinler'deki okullarında faaliyetlerini sürdürüyor. Başkent Manila ve Zamboanga bölgesindeki ilk ve orta düzeyindeki okullarda faaliyet yürüten FETÖ'cülerin hedefinde ise özellikle politikacıların çocukları var. Onlara burs ve farklı imkanlar sağlayan terör örgütü, bu çocukları bünyesine katıyor. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Filipinler Koordinatörü Yeşim Baktır, önemli açıklamalarda bulundu.

ÇOK SIKI KORUNUYOR

FETÖ'nün Filipinler'de iki ayrı noktada faaliyetlerini sürdürdüğünü vurgulayan Baktır, şunları söyledi: "Maalesef FETÖ konusunda duymak istediğimiz haberler veremiyoruz. Başkent Manila'da uluslararası nitelikte ilk, orta ve lise bölümünde eğitim adı altında faaliyetlerini sürdüren bir okulları var. Diğer bir okullarının da Mindanao Adası'ndaki Zamboanga bölgesinde olduğunu biliyoruz. Burası yatılı okul ve çok sıkı duvarlarla örülü, korunan bir okul."

HEDEF POLİTİKACILAR

Filipinli devlet yöneticilerine, FETÖ'nün ne kadar tehlikeli bir örgüt olduğunu her fırsatta anlatmaya çalıştıklarını dile getiren Baktır, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nasıl bir tehlike içerdiklerini, bize nasıl zarar verdiklerini, onlara da nasıl zarar verebileceklerini anlatmaya çalışıyoruz. FETÖ'nün hedefinde özellikle politikacıların çocukları var. Özellikle onlara ulaşarak, imkan ve burslar sağlayarak öğrenci almaya devam ediyorlar.”

  • Mahrem yapıya 4 gözaltı daha
  • Sivas Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY'nin "mahrem askeri yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında, arandıkları belirlenen askeri personele yönelik operasyon başlatıldı. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Sivas, Mersin, Ankara ve Kahramanmaraş'ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda biri ihraç edilmiş 3 astsubay ile 1 öğretmen yakalanarak gözaltına alındı. Sivas'a getirilen şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.