|

Genç Parti'den toplu istifa

İha
00:00 - 11/07/2007 Çarşamba
Güncelleme: 18:29 - 11/07/2007 Çarşamba
Yeni Şafak
Genç Parti'den toplu istifa
Genç Parti'den toplu istifa

Genç Parti İskenderun İlçe Teşkilatı, kadın kolları ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri ile 211 sandık görevlisi ve 145 parti müşahidi görevlerinden istifa etti.


İlçe, kadın kolları ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri ile 211 sandık görevlisi ve 145 parti müşahidinin parti yönetimine sunduğu istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:


"Milletvekili seçim tarihinin açıklanmasıyla birlikte, büyük bir özveri ve gayretle çalışmaya başladık. Hatay bölgesinin en büyük seçmen potansiyeline sahip olan İskenderun ilçesi, ilçe yönetim kurulu olarak, milletvekili aday adaylarının başta Emekli Kurmay Albay K. Bilgin Aksoy, Bereket Basa, Racine Diken olmak üzere İskenderun adaylarımızın milletvekili sıralamasında saf dışı kalması ve seçilemeyecek sıralara konması tarafımızdan uygun bulunmamıştır. Hatay 1. sıra milletvekili adayının genel merkezdenatanması ve Hataylı olmaması, Genç Parti genel merkezinden, ilçe teşkilatımıza kadar olan hiyerarşik düzende, gerekli ciddiyet ve disiplinli çalışmayı göremediğimizden, Hatay 1. sıra milletvekili adayının bölgemize seçim çalışmaları için gelerek, Genç Parti İskenderun İlçe Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan istifa etmiş bulunan Hasan Gençay'ı yönetim kurulu kararlarını hiçe sayarak tekrar ilçe başkanı diye tanımlaması, bizde rahatsızlığa neden olmuştur. Genç Parti teşkilatında huzurlu bir çalışmayapamayacağımızı anlamış bulunuyoruz. Hiçbir parti veya adayın destekçisi değiliz. Genç Parti Yönetim Kurulu üyeliği görevimizden, kadın kolları, gençlik kolları, 211 sandık görevlisi ve 145 parti müşahidi ile birlikte istifa ediyoruz. "


17 yıl önce