GündemGörüşme Mayısta

Görüşme Mayıs'ta

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Washington’a yapacağı ziyarete ilişkin, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve ABD Başkanı Trump’ın mayıs ayı içinde, teyitleştikleri gibi, NATO zirvesinden önce görüşmesi için bir tarih belirleyeceğiz” dedi.

Haber MerkeziYeni Şafak
Görüşme Mayıs'ta​
Görüşme Mayıs'ta​

Çavuşoğlu, Dominik Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Miguel Vargas ile dışişleri resmi konutunda görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi ve planlanan Washington ziyaretine açıklık getirdi. Çavuşoğlu, Trump’ın Erdoğan’ı tebrik etmek için aradığını, görüşmede ikili ilişkilerin de ele alındığını, ikili ilişkileri geliştirmek amacıyla liderlerin Washington’da bir araya gelmesi için ortaya bir irade konulduğunu anlattı.

Kendisinin de mevkidaşı Rex Tillerson ile bu konuyu görüştüğünü belirten Çavuşoğlu, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve ABD Başkanı Trump’ın, mayıs ayı içinde teyitleştikleri gibi NATO zirvesinden önce görüşmesi için bir tarih belirleyeceğiz” diye konuştu.

TSK'dan dev tatbikat
Gündem

TSK'dan dev tatbikat

Türk silahlı Kuvvetleri (TSK), 12’nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Bölük Timi Tam Birlik Atışlı Arazi Tatbikatı yapıldığını açıkladı.
Hindistan'da düğün hediyesi paket patladı: 2 ölü
Hayat

Hindistan'da düğün hediyesi paket patladı: 2 ölü

Hindistan'da düğün hediyesi olarak gönderilen paketin patlaması sonucu damat ve büyükannesi öldü, gelin ise ağır yaralandı.
Cenk Tosun Watford maçının son saniyesinde yıkıldı
Spor

Cenk Tosun Watford maçının son saniyesinde yıkıldı

Beşiktaş'tan Premier Lig takımlarından Everton'a transfer olan Cenk Tosun, Watford maçına 57. dakikada dahil oldu. Milli futbolcunun oyuna girdiği sırada deplasman tribününde bulunan Evertonlular, başarılı oyuncuya alkışlarla destek verdi. Cenk'in oyuna girmesinden 22 dakika sonra golü yiyen maviler, son saniyede milli futbolcuyla çok önemli bir fırsattan yararlanamadı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik açıklaması
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seferberlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta partisinin 6. olağan il kongresinde konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin terörle mücadelede sivilleri vurduğu iddialarına "Vicdansızlar, ahlaksızlar, edepsizler bizim kanımızda sivilleri vurmak yok ama sizin kanınızda var" ifadeleriyle tepki gösterdi. Kongrede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sefer görev emri olanlar göreve hazır olsun ama şu anda ihtiyaç yok" diye konuştu.
Yerelleştirme tuzağına dikkat
Hayat

Yerelleştirme tuzağına dikkat

Yeni Şafak, kamu ve özel teşebbüse mikrofon uzatıp Türkiye’yi ilaç sanayiinde sıçratacak önerilerini derledi. “Acil eylem planı” ve "Stratejik ürünlere ayrıcalık" başlıkları öne çıkarken; istihdam ve ithalatı azaltmasıyla cezbeden yerelleştirmeye dikkat çekildi: Bazı global firmalar lisans verip pazar ve ihtiyaç oluşturuyor, sonra ya yerliyi satın alıyor ya ürünü geri götürüyorlar.