Gündem Hamile doktorasaldırana 16 yıl

Hamile doktora saldırana 16 yıl

Trafikte aracına çarptığı iki aylık hamile doktoru silahla yaralayan tutuklu sanık, 16 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Dava açılan tutuklu sanığa 16 yıl 3 ay 15 gün hapis cezası verildi.
Dava açılan tutuklu sanığa 16 yıl 3 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Konya’da aracına çarptığı iki aylık hamile doktoru silahla yaraladığı iddiasıyla hakkında dava açılan tutuklu sanığa 16 yıl 3 ay 15 gün hapis cezası verildi. 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına, tutuklu sanık Hasan Çokkaynar, taraf avukatları ve tarafların yakınları katıldı.

ÖLDÜRMEYE KASTININ OLMADIĞINI SAVUNDU

Duruşmada, iddia makamının sunduğu değerlendirmeye karşı taraf avukatları savunmalarını yaptı. Sanık Çokkaynar’ın avukatı, savcının verdiği mütalaayı kabul etmediklerini, sanığın hamile doktor Aliye Avcı’yı öldürme kastının olmadığını savundu. Olayın basit bir trafik kazası sonucu büyüdüğünü ileri süren sanık avukatı, “Müvekkilim sadece bir kez silah atmış. İki veya 3 kez de atış yapabilirdi” dedi. Sanık Çokkaynar da savunmasında, trafikte tartıştığı Avcı’yı kastederek, “Ben o kişiyi öldürecek olsam arabasının ön kapısını açar ateş ederdim. Öldürme kastım yoktu. Tahliyemi talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hasan Çokkaynar

Sanığın son sözlerinin dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, Çokkaynar’a “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 15 yıl, “ruhsatsız silah bulundurmak” suçundan 1 yıl ve “hakaret” suçundan 3 ay 15 gün olmak üzere toplam 16 yıl 3 ay 15 gün hapis cezası verdi. Ayrıca heyet, tutuksuz sanık İsmail Uzundere hakkında da Çokkaynar’ı ateş etmeye azmettirdiğine ilişkin somut delil bulunmadığı için bu suçtan beraatine, “hakaret” suçundan 3 ay 15 gün, “mala zarar verme” suçundan da 4 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

REKLAM

İsmail Uzundere

Hasan Ç.’nin tabancayla ateş etmesi sonucu kalçasından yaralanan 35 yaşındaki 2 aylık hamile doktor Aliye Avcı, doğuma kadar vücudunda mermiyle yaşadı. İkinci çocuğunu dünyaya getiren Aliye Avcı’nın, ateş edilmesi sonucu belinde kalan merminin doğumunun ardından ameliyatla çıkarıldığı öğrenildi.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.