Gündem 15 dakika önce fazla yolcudan ceza yiyen minibüs şoförü 22 yolcu ile yakalanınca polise skandal teklifte bulundu Bu seferlik idare et

İstanbul haberleri: Esenyurt'ta 15 dakika arayla ceza yiyen minibüs şoföründen polislere idare et teklifi

15 dakika önce fazla yolcudan ceza yiyen minibüs şoförü 22 yolcu ile yakalanınca polise skandal teklifte bulundu: Bu seferlik idare et

İstanbul Esenyurt’ta yapılan koronavirüs denetimleri kapsamında bir minibüste tam 35 kişi çıkarken, başka bir minibüs şoförü 15 dakika önce uyarılıp ceza yemesine rağmen 15 dakika sonra bir kez daha durdurulduğunda 22 yolcu çıkınca tekrar ceza yedi. Polislerin cezai işlem uyguladığı sırada minibüs şoförü polislere "15 dakika önce ceza yedim. Bu seferlik idare et" ifadeleri ile skandal bir çıkışta bulundu.

Haber Merkezi DHA
Esenyurt'ta 22 yolcu taşıyan şoförden polise; 'Bu seferlik idare et' teklifi.
Esenyurt'ta 22 yolcu taşıyan şoförden polise; 'Bu seferlik idare et' teklifi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alımı yasaklandı. Gelen yasakların ardından Sivil Trafik ekipleri, şehrin çeşitli noktalarında minibüslere yönelik denetim gerçekleştirdi.

Temaslı illerde
tedbirler sıkılaşıyor
HAYAT
Temaslı illerde tedbirler sıkılaşıyor

POLİSLERE 'BU SEFERLİK İDARE ET' TEKLİFİ

  • Bizimkent Köprüsünün Esenyurt tarafında yapılan denetimlerde, bir minibüs, ayakta yolcu taşıdığı gerekçesi ile durduruldu. Minibüsün içinden toplam 22 tane ayakta yolcu çıkarken şoför, kendisini durduran polislere, "15 dakika önce ceza yedim. 4-5 tane cezam var. Bir seferlik idare etsen ne olur?" diyerek cezadan kurtulmaya çalıştı. Polis ekipleri ayakta yolcu aldığı gerekçesi ile minibüs şoförüne Hıfzıssıhha Kanuna Muhalefet suçundan 3 bin 150, Kural Dışı Yolcu Taşımak suçundan ise bin 803 lira para cezası kesti. Ayakta yolculuk yaptığı için minibüsten indirilen bir vatandaş ise "2 saattir bekliyorum. Ne ile gideceğiz? Paralarımızı da verdik" dedi.

DHA
Esenyurt'ta yine fazla yolcu taşıyan minibüs şoförleri yakalandı.

YOLCULAR İNDİRİLDİ

Esenyurt içinde sefer yapan başka bir minibüsün fazla yolcu aldığı ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, çalışmalara başladı. Minibüsü yol üzerinde bulan ekipler araç durdurarak, ayaktaki yolcuların aşağı inmesini istedi. Minibüste toplam 21 kişinin ayakta yolculuk yaptığının tespit edilmesi üzerine şoföre, Hıfzıssıhha Kanuna Muhalefet suçundan 3 bin 150, Kural Dışı Yolcu Taşımak suçundan ise bin 803 lira para cezası kesildi.

DHA
Esenyurt'ta yine fazla yolcu taşıyan minibüs şoförleri yakalandı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.