Gündem Kaza kan davasına döndü

Kaza kan davasına döndü

Kızına çarparak ölümüne sebep olan sürücüyü 10 ay sonra öldüren kişi, "kan gütmek"ten ömür boyu hapis aldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kaza kan davasına döndü

Diyarbakır’da, 9 yaşındaki kızı Ruken Ekinci’ye çarparak ölümüne yol açan sürücü Sülhaddin Dağdelen’i, hastanede bıçaklayarak öldüren Ferdi Ekinci’yi ömürboyu hapisle cezalandıran mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Kararda kaza ve cinayet arasında 10 ay gibi uzun bir süre geçtiğini vurgulayan mahkeme, kan gütme saiki olduğu gerekçesiyle sanık hakkında haksız tahrik hükümlerini uygulamadı. Kazanın ardından kaçan ve 2 ay sonra Ekinci tarafından bulunarak polise teslim edilen Dağdelen, 2 ay kaldığı cezaevinden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. 
HASTANEDE KARŞILAŞTILAR
Dağdelen, 2 ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kazadan 10 ay sonra eşi ve çocuklarıyla hastaneye giden Dağdelen, Ferdi Ekinci ile karşılaşmış, Ekinci’nin 7 bıçak darbesiyle hayatını kaybetmişti.

Sığınmacı provokasyonunu sürdüren Ümit Özdağ'ın algı oyununu Esenler Kaymakamlığı bozdu
Gündem

Sığınmacı provokasyonunu sürdüren Ümit Özdağ'ın algı oyununu Esenler Kaymakamlığı bozdu

Sığınmacılar üzerinden yaptığı provokasyonlarla adından söz ettiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın İstanbul'un Esenler ilçesinde Afgan uyruklu 4 kişinin 12 yaşındaki bir çocuğa tecavüz ettiği iddiası üzerine Esenler Kaymakamlığı'ndan açıklama geldi. Esenler Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, iddiaların gerçek dışı olduğu belirtilerek ilçede böyle bir olayın yaşanmadığı vurgulandı. Özdağ ise resmi makamlardan gelen açıklamaya rağmen söz konusu paylaşımını sosyal medya hesabından kaldırmadı.
Fuat Oktay: Son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız
Gündem

Fuat Oktay: Son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, '15 Temmuz Sonrası Türkiye' sempozyumunda, "Güvenlik güçlerimizin ve istihbarat teşkilatımızın titiz çalışmaları ile kendini gizleyen kripto FETÖ'cülerin önemli bir kısmı belirlenerek kamu bünyesinden temizlenmiştir. 100'ün üzerinde FETÖ üyesi, saklandıkları ülkelerden Türkiye'ye getirilerek adalete teslim edilmiştir. 20 ülkede 234 FETÖ iltisaklı okul kapatılıp Maarif Vakfımıza devredilmiştir. Nerede saklanırsa saklansın, kimlere ve hangi ülkeye güvenirse güvensin son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız." dedi.
Konya Şehir Hastanesi'nde dehşet: Doktor ve saldırgan hayatını kaybetti
Gündem

Konya Şehir Hastanesi'nde dehşet: Doktor ve saldırgan hayatını kaybetti

Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji uzman doktor Ekrem Karakaya’yı bir şahıs silahla vurarak ağır yaraladı. Şahıs aynı silahla kendini vurarak intihar etti. Gelen son dakika bilgisine göre; doktor ve saldırgan hayatını kaybetti. Katil zanlısı bir ay önce anjiyo olan annesini kaybettiği, annesinin ölümünden de doktor Ekrem Karakaya'yı sorumlu tuttuğu bu nedenle de olayı gerçekleştirdiği ileri sürüldü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.