Gündem Kılıçdaroğlu CHPyi HDPnin oyuncağı yaptı

AK PartiEli Muş'tan CHP'li Engin Altay'a sert cevap

Kılıçdaroğlu CHP'yi HDP'nin oyuncağı yaptı

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın " Afrin AK Parti'nin oyuncağı değildir" sözlerine tepki gösterdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın " Afrin AK Parti'nin oyuncağı değildir" sözlerine tepki gösterdi. Muş, "Sayın Altay bilmelidir ki ortada bir oyuncak varsa o da CHP'dir"dedi. Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi HDP'nin oyuncağı yaptığını dile getiren Muş şunları ifade etti:

"Terörist başının posterleri altında Afrin’deki teröristlere selam göndererek 'Yaşasın Afrin Direnişi' sloganı atanların kongresine katılan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay 'Afrin AK Parti’nin oyuncağı değildir.' demiş.

Sayın Altay bilmeli ki ortada bir oyuncak varsa o da CHP’dir. Kılıçdaroğlu, CHP’yi HDP’nin oyuncağı yapmıştır.

Bölücü marşların okunduğu fakat İstiklal Marşının okunmadığı HDP kongresinde hiç rahatsız olmadan boy gösteren Engin Altay, şimdi utanmadan-sıkılmadan milli meseleden bahsetmektedir. Sayın Altay; sen de birazcık milli hassasiyet olsaydı o kongrede bir dakika bile durmazdın, orayı terk ederdin. Mehmetçik Afrin’de kahramanca mücadele verirken, şehit ve gazi olurken alçak teröristlere selam gönderip, sözde şanlı direnişten bahseden terör yandaşlarının kongresinde bulunmak hiç mi vicdanınızı sızlatmadı?

Ama bu durum vicdanlarını sızlatmamış olacak ki Engin Altay o kongrede bulunmasını dün yine savunmuştur.

HDP kongresinde terör örgütü PYD lehine atılan sloganlara ve konuşmalara rağmen orada pişkin pişkin oturan hatta adeta 'Süt dökmüş kediye' dönen Engin Altay, Afrin operasyonu konusunda aslan kesilip AK Parti’ye karşı ağzına geleni saymıştır.

REKLAM

MİLLET BİLİYOR KİMİN MİLLİ OLDUĞUNU

HDP’nin kongresinde dolgu malzemesi işlevi görenler, AK Parti’ye milli mesele konusunda söz söyleyemez. Kimin milli, kimin gayrı milli olduğunu; kimin bölücülerle kol kola geçip, kimin onlara karşı olduğunu bu millet gayet iyi bilmektedir.

OMURGASIZ SİYASET İZLİYOR

HDP’nin yörüngesine giren CHP, Afrin operasyonu konusunda artık safını belirlemiştir. Yalancının mumu yatsıyı bile görmemiştir. İlk günlerde millete Afrin operasyonunu desteklediğini açıklayan CHP yine çark etmiş ve operasyona karşı olduğunu ifade etmiştir. CHP yine omurgasız siyaset izlemiştir.

HDP-CHP İTTİFAKININ İŞARETİ VERİLDİ

Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle o kongreye giden Engin Altay aslında 2019’daki HDP-CHP ittifakının işaretini vermiştir. Kılıçdaroğlu’nun hedefi Afrin’de PKK-PYD’lileri savunan HDP ile ittifaka

Kaşıkçı'nın ölüm emri Skype üzerinden geldi
Dünya

Kaşıkçı'nın ölüm emri Skype üzerinden geldi

Reuters, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölüm emrinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın danışmanı Kahtani tarafından verildiğini öne süren bir haber yayınladı. Habere göre, Skype üzerinden konsolosluğu arayan Kahtani önce Cemal Kaşıkçı'ya hakaret etti ve ardından infaz timine 'bana bu köpeğin kafasını getirin' dedi. Haberde Skype görüşmesine ait kayıtların Türkiye'nin elinde olduğu iddia edildi.
Muhtardan Kartal Belediye Başkanı'na yanıt: Köprüden atla desem atlayacak mı?
Gündem

Muhtardan Kartal Belediye Başkanı'na yanıt: Köprüden atla desem atlayacak mı?

Kartal Belediyesi'nin Arnavut kaldırım tarzında granit taşlar döşenmiş caddeyi asfaltlamasının yankıları devam ediyor. Belediye'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Mahalle muhtarı böyle istedi" denilirken, muhtardan yanıt gecikmedi. Mahalle Muhtarı Gülmüş, "Belediye Başkanı'na köprüden atla desem atlayacak mıydı" diyerek tepkisini dile getirdi.
Ses kaydını Kral Selman'ın yakın adamı dinledi
Gündem

Ses kaydını Kral Selman'ın yakın adamı dinledi

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ortadan kaybolmasının ardından Suudi Arabistan Kralı Selman'ın olaya müdahil olması ve Arabistan'ın 'Kaşıkçı'nın öldürüldüğünü kabul ediyoruz' açıklamasının sebebi belli oldu. Edinilen bilgiye göre, Kral Selman'a oldukça yakın olan bir isim 12 Ekim'de özel bir uçakla Türkiye'ye geldi. Türk istihbaratın elindeki ses kaydını dinleyen danışman, Riyad'a döndükten sonra bu konuda Kral Selman'a kapsamlı bir rapor sundu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.