GündemKılıçdaroğluna protesto Ellerim kırılsaydı oy vermeseydim

Kılıçdaroğlu'na protesto: Ellerim kırılsaydı oy vermeseydim

CHP'li Urla Belediyesi 74 ailenin evini yıktı. Ailelerse otobüslerle Ankara'ya gitti. Kılıçdaroğlu'nun evinin önünde toplanan, evleri yıkılan insanlar Kılıçdaroğlu'na "Ellerim kırılsaydı oy vermeseydim" diye sloganlar attı.

Haber MerkeziDiğerAA
İzmir'in Urla ilçesi Balıklıova Mahallesi'nden gelen vatandaşlar, belediye tarafından mahkeme kararı olmadan evlerinin yıkıldığı iddiasıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Balgat'taki evinin önünde protesto gösterisi düzenledi.

CHP'li Urla Belediyesi 74 ailenin evini yıktı. Bütün çabalarına rağmen belediyeye engel olamayan ailelerse otobüslerle Ankara'ya gitti, Kılıçdaroğlu'nun evinin önünde toplandı. "Kılıçdaroğlu senin sözüne inandık sokakta kaldık" yazılı pankart açıp CHP genel başkanını protesto etti.

OYNAT02:48
"Ellerim kırılsaydı CHP'ye oy vermeseydim"
CHP'li Urla Belediyesi 74 ailenin evini yıktı. Ailelerse otobüslerle Ankara'ya gitti. Kılıçdaroğlu'nun evinin önünde toplanan, evleri yıkılan insanlar Kılıçdaroğlu'na "Ellerim kırılsaydı oy vermeseydim" diye sloganlar attı.


"Danıştay kararı olduğu halde kaçak villaları ve yakınlarına ait iş yerlerini yıkmayan CHP'li Urla belediye başkanı Sibel Uyar 74 yoksulun evlerini başına yıktı" yazılı pankartla konuşan bir kadın "Ayağı yere basan vatandaşı unutuyor. Ellerim kırılsaydı ben ona oy verdim.." dedi.Kılıçdaroğlu nerede?

Kılıçdaroğlu'nun evinin önünde yazılı açıklama yapan vatandaşlar karın altında battaniyelere sarılarak ısınmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu'nun seçim döneminde verdiği sözleri hatırlatan vatandaşlar sorunlarının çözülmesini istedi.Tepkilerini dile getiren bazı protestocular, "Tek bir vatandaşı aç olursa, tek bir vatandaşı gözü yaşlı yatağa girerse Kılıçdaroğlu'nun içi sızlıyordu. Şimdi nerede Kılıçdaroğlu? Biz Kılıçdaroğlu'na oy verdiğimiz için gavur olduk, böyle ortada bırakılmak içinmiş" diye bağırdı.

Belediye seçimlerinde Balıklıova'nın mahalle olmasına çok sevindiklerini ve daha iyi hizmet alacaklarını düşündüklerini anlatan Altun, "Urla Belediye Başkanından hizmet beklerken, o ilk iş olarak evlerimizi yıktı. Danıştaydan yıkım kararı olan yerleri yıkamayanlar, kendilerine ve yakınlarına ait kaçak binalara dokunamayanlar, 74 yoksul insanın evini yıkmada zamanla yarıştılar" dedi.

Saatlerce beklemelerine rağmen Kılıçdaroğlu'yla görüşemeyen vatandaşlar tekrar Urla'nın yolunu tuttu.