Gündem Kimsenin şüphesi olmasın

Kimsenin şüphesi olmasın

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye’nin kuzeyindeki terör yapılanmasına yönelik operasyon için kararlılık vurgusu yaptı. Akar, “Hak ve menfaatlerimizi korumak için yapılması gereken ne varsa, bugüne kadar yapıldığı gibi, yeri ve zamanı geldiğinde aynı şekilde yapılacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Kimsenin şüphesi olmasın
Hulusi Akar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen gün işaret ettiği Suriye’nin kuzeyine yapılacak olan harekat öncesi hareketli günler yaşanıyor. TSK’nın tüm hazırlıklarını tamamladığı bölgede operasyon talimatı bekleniyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da operasyon için Türkiye’nin kararlılığını dile getirdi. Kuvvet komutanlarıyla birlikte Milli Savunma Üniversitesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı açılış törenine katılan Akar, “Gerekeni yapacağız” mesajını verdi.

KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde, Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini vurgulayan Akar, “Gereken ne varsa, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bugüne kadar yapıldığı gibi, yeri ve zamanı geldiğinde aynı şekilde yapılacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

BU İŞLER ONLARI AŞAR

Suriye’nin kuzeyine ilişkin ABD ve Rusya ile yapılan mutabakatları hatırlatan Akar, şunları söyledi: “ Biz barıştan, diyalogdan, konuşma, görüşmeden yanayız. Diğer taraftan da hiçbir oldubittiye izin vermeyeceğimizi söyledik, söylemeye devam ediyoruz. Bu konuda azimliyiz, kararlıyız ve buna da muktediriz.”

16 terörist öldürüldü

  • Milli Savunma Bakanlığı son beş günde Fırat Kalkanı bölgesinde 13, Barış Pınarı bölgesinde 3 olmak 16 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Bakan Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi
GÜNDEM
Bakan Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi

Bakan Akar'dan PKK'ya karşı Irak ile ortak operasyon sinyali
GÜNDEM
Bakan Akar'dan PKK'ya karşı Irak ile ortak operasyon sinyali

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.