|

Malatya Guinness Rekorlar kitabına girdi

Malatya'da aynı anda 23 bin kişinin katılımı ile kitap okuma rekor denemesi sonrasında Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı.

İha
00:00 - 4/07/2011 Pazartesi
Güncelleme: 12:38 - 4/07/2011 Pazartesi
Yeni Şafak
Malatya Guinness Rekorlar kitabına girdi
Malatya Guinness Rekorlar kitabına girdi

Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve NT Kitap Kırtasiye Mağazaları'nın koordinatörlüğünde 12 Mayıs 2011 günü Malatya İnönü Stadı'nda yapılan denemede, aynı anda 23 bin kişi, 20 dakika sesli kitap okumuştu.

Katılımcılar, önce ellerindeki kitabın bir bölümünü sessizce okudu. Daha sonra sunucu ile birlikte 20 dakika sesli bir şekilde, Victor Hugo'nun "Garip Bir Yolcu" isimli kitabından 4 sayfa okundu. Biletlerin noter huzurunda sayıldığı ve Malatya'nın gerçekleştirilen bu rekor denemesi ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başvuru yaptığı ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandığı bildirildi.

Rekor denemesinin Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesiyle ilgili açıklamanın 5 Temmuz günü Anemon Otel'de düzenlenecek bir programla açıklanacağı kaydedildi.

İlki geçtiğimiz yıl 15 bin 440 kişiyle Mersin'de gerçekleştirilen 'Dünya Kitap Okuma Rekoru' etkinliği bu yıl Malatya'da gerçekleştirilmiş oldu.


13 yıl önce