Gündem Meteoroloji uyardı, sağanak etkili olacak

Meteorolojiden sağanak uyarısı! Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı Hava Durumu

Meteoroloji uyardı, sağanak etkili olacak

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Doğu Anadolu Bölgesi'nde aralıklı ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Haber Merkezi AA
Meteoroloji bazı illere sağanak uyarısında bulundu.
Meteoroloji bazı illere sağanak uyarısında bulundu.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde aralıklı ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, havanın parçalı ve zamanla çok bulutlu olacağı bölge genelinde akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgarın doğu ve kuzeydoğudan hafif ve yağış anında kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

Gece en düşük hava sıcaklıkları sırasıyla Erzurum ve Kars'ta 6, Ardahan'da 8, Ağrı ve Erzincan'da 9, Iğdır'da 14 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek sıcaklıklarının ise Iğdır ve Erzincan'da 25, Ağrı'da 21 ve Erzurum, Kars ve Ardahan'da 20 derece olması bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, son 24 saatte metrekareye Erzurum'da 12,3, Ağrı'da 9,1, Erzincan'da 7, Kars'ta 6,4, Ardahan'da 4,5 ve Iğdır'da 1,7 kilogram yağış düştü.

Erzurum hava durumu tahminleri İçin tıklayınız...

Kars hava durumu tahminleri İçin tıklayınız...

Ağrı hava durumu tahminleri İçin tıklayınız...

Erzincan hava durumu tahminleri İçin tıklayınız...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.