Gündem Meteorolojiden tüm yurdu ilgilendiren uyarı

Meteoroloji'den tüm yurdu ilgilendiren uyarı

Meteroloji'nin son tahminlerine göre, Türkiye'nin büyük bölümü sağanak yağışın etkisi altında olacak. Sıcaklıkların batıda 1 ila 3 derece arasında artması beklenirken, iç ve doğu illerinde ise 2 ila 4 derece düşeceği tahmin ediliyor. Açıklamada, yağışın kuvvetli olması beklenen bölgelerde ani su baskını, sel ve doluya karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Meteorolojiden tüm yurt için sağanak yağış uyarısı
Arşiv

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sakarya, Bursa, Tekirdağ, Balıkesir'in kuzey ilçeleri, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Isparta çevreleri ile Antalya'nın iç kesimleri ve Burdur'un doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIKLAR DEĞİŞECEK

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz'in içkesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu riski, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL 12°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANKARA 7°C, 17°C

Parçalı çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 14°C, 25°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA 14°C, 24°C

Parçalı çok bulutlu, iç kesimleri yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİNOP 13°C, 19°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 12°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN 7°C, 16°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DİYARBAKIR 10°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.