Gündem MİTi mi dinliyorsunuz Kemal Bey?

MİT'i mi dinliyorsunuz Kemal Bey?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayın programında MİT'i eleştirdiği sırada 'Siz de MİT'i mi dinliyorsunuz' sorusu karşısında ne diyeceğini şaşırdı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
MİTi mi dinliyorsunuz Kemal Bey?

Dün akşam CNN Türk'te canlı yayına konuk olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin gündem ve 7 Haziran'daki seçimlere ilişkin sorularını yanıtladı.

Yeni Şafak gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi'nin''Bu seçimde sizin için başarının bir ölçüsü var mı? Geçen günlerde yüzde 35 gibi bir ifadeniz oldu. 'Kılıçdaroğlu yine iktidara aday değil muhalafete aday' denildi. Yani kaç çıkarsa sizin için başarılı olur yada başarısız olur? Başarısız olunduğu bir durumda istifa etmek gibi bir düşünceniz olur mu?'' sorularını kaçamak ifadelerle yanıtlayan Kılıçdaroğlu'nun MİT'i suçladığı sırada 'Siz de MİT'i mi dinliyorsunuz' sorusu karşısında ne diyeceğini şaşırdı. 

Kemal Kılıçdaroğlu ne diyeceğini bilemedi
OYNAT
Kemal Kılıçdaroğlu ne diyeceğini bilemedi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlukatıldığı televizyon programında MİT'i suçladığı sırada, Yeni Şafak gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi'nin 'Siz de MİT'i mi dinliyorsunuz' sorusu karşısında ne diyeceğini şaşırdı. 

Kılıçdaroğlu'na zor soru

Kılıçdaroğlu "Bunu tezgahlayanları biz biliyoruz MİT'in içinde bir grup bunu söyledim MİT'in içinde bir grup var. Bunlar doğrudan doğruya iktidara hizmet ediyorlar. Eğer biraz daha yaparlarsa isimlerini de açıklayacağız. Biz bunu yapan MİT'tir dedikten sonra aralarında ne konuşma yaptıklarını yine biz biliyoruz. Kimlerle konuştuklarını biliyoruz" deyince, Abdülkadir Selvi'den CHP liderini şoke eden bir soru geldi: Siz de MİT'i mi dinliyorsunuz?

Bu soru üzerine ilk anda ne diyeceğini bilemeyen Kılıçdaroğlu, "Biz dinlemiyoruz, bu ülkenin vatanseverleri var" diyerek soruyu geçiştirdi. 

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.