Gündem O hendeklerde yok olacaksınız

O hendeklerde yok olacaksınız

Türkiye hangi ülkeyle gerilim yaşasa o ülkenin yanında saf tutanlara dikkat çekerek “Millete ihanet bunların iliklerine kadar işlemiş” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kürt vatandaşlara hayatı zindan eden PKK ve onun siyasi destekçilerinin de ‘hendeklerde yok olacağını’ söyledi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
O hendeklerde yok olacaksınız
LOKMAN KOYUNCUOĞLU

Hz. Mevlana'nın 741. Vuslat Yıldönümü etkinlikleri için Konya'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mevlana Meydanı'nda düzenlenen, Raylı Sistem Açılışı ve 72 Adet Tramvay Taşıtı'nın Hizmete Alım Töreni'nde konuştu. Diyarbakır'da tarihi Fatih Paşa Camii'nin terör örgütü PKK üyelerince yakılmasının ardından bir HDP Eş Başkanının “Camiyi helikopterle devlet bombaladı" dediğini hatırlatan Erdoğan, “Bunlar bakarkör, bu nasıl helikopter ki bombalıyor da minare yıkılmıyor, kubbe yıkılmıyor, alttan kapılar yanmaya başlıyor! Aynı zihniyet bölgede yaşayan insanların hayatlarını zindana çeviren hendeklere methiyeler düzecek, güvenlikleri için yer değiştirenlere hakaret edecek kadar alçalabiliyor" dedi. Bazı belediyelerin, devletin iş makineleriyle hendekler açtığını, oradaki Kürt vatandaşların hayatının zindan edildiğini anımsatan Erdoğan şunları söyledi:

BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

“Bu insanlar, o bölgeyi terk etmek zorunda kaldılar. Ve utanmadan, sıkılmadan da 'geri dönemezsiniz' diyorlar. Onlar geri dönecekler ama o evlerde, binalarda, o açtığınız hendeklerde yok olacaksınız. Tüm güvenlik güçlerimiz, askeriyle, polisiyle, gönüllü köy korucularıyla, şu anki operasyonlar, oralar tertemiz hale gelinceye kadar devam edecek. Durmak yok. Fatih Paşa Camii'ni yakanlar, Kurşunlu Camii'ni kurşunlayanlar, benim inançlı, imanlı o Kürt kardeşlerimi istismar edenler bunun bedelini ödeyecekler."

OYNAT 03:57
"Ya benimsin ya kara toprağın diyen psikopatlar..."
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye hangi ülkeyle sıkıntı yaşasa o ülkenin safına geçenleri, 'ya benimsin ya kara toprağın' diyen psikopatlara benzeterek, "Ya Türkiye bizim olsun ya da yok olup gitsin' diyorlar" dedi.
ŞİMDİ RUS'ÇU KESİLDİLER

“Türkiye'nin başı hangi ülkeyle sıkıntıya düşse gidip hemen o ülkenin yanında saf tutanları ibretle takip ediyoruz. Ülkemiz yakın zamana kadar Rusya ile yakın ilişkiler kurduğunda bizi Batı'ya sırtımızı dönmekle Asya'cı, Avrasya'cı olmakla suçlayanlar vardı. Şimdi üstelik de egemenlik haklarımızı koruma konusunda Rusya ile bir gerilim yaşıyoruz, bunlar hemen başımıza Rus'çu kesildiler. Yine Türkiye, İran ile yakınken bizi İran'cı olmakla itham edenler aramızda bazı görüş ayrılıkları belirince bir anda İran'ın safına geçtiler. Bu tavır içinde olanların durumu Yunanistan'a, Ermenistan'a, Avrupa ülkelerine, Afrika'ya, velhasıl tüm dünyaya uyarlanabilir."

İHANET İLİKLERİNE İŞLEMİŞ

“Türkiye'nin sorun yaşadığı kim varsa onun safında yer almayı kendilerine görev bilenleri, siyasette, medyada, akademide her yerde görmek mümkün. Kendi ülkelerine ve milletine ihanet bunların adeta iliklerine işlemiş. Bu hastalıklı ruh hallerini Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla, hükümet karşıtlığıyla, muhalefet etmekle perdelemeye çalışıyorlar ama hayır, bunların asıl düşmanlığı bu ülkeye ve bu milletedir. Hani 'ya benimsin ya kara toprağın' diyen psikopatlar vardır ya bunlarınki de o hesap. 'Türkiye ya bizim olsun ya da yok olup gitsin' mantığıyla kişisel ve ideolojik saplantılarını her fırsatta dışa vuruyorlar."CHP'ye yazıklar olsun


Türkiye'nin, herkesin eteğindeki taşları döktüğü, maskelerin sıyrılıp gerçek yüzlerin ortaya çıktığı bir dönemden geçtiğini dile getiren Erdoğan, bu milletle hiçbir aidiyet bağı hissetmeyenlerin Rusya ile yaşanan kriz döneminde kendini daha da belli ettiğini söyledi. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in Rus televizyon kanalına çıkıp Türkiye'yi suçlamasına da değinen Erdoğan, şöyle konuştu: “Bu ülkede, 'Cumhuriyetle yaşıtım' diyen bir partinin milletvekili, yabancı bir televizyon kanalında kendi devletini, 'terör örgütlerine kimyasal silah vermekle' suçlayacak kadar ihanet çukuruna batabiliyor. Mensubu olduğu partiden bir ses var mı? Neyi bekliyorlar? Bu nasıl bir ihanettir? Sen nasıl olur da bu ülkeyi, bu devleti Suriye gibi katil Esed'in başında olduğu bir terör devletine sarin gazı vermekle suçlayabilirsin? Ve bunu partisinin içinde barındırabilenlere, şahsım, milletim adına 'yazıklar olsun' diyorum. Güya bir profesör, Nobel ödülü alan Aziz Sancar hocamızı, sırf kendi gibi düşünmüyor diye aşağılamaya çalışabiliyor. Siyasetiyle, medyasıyla, üniversitesiyle Türkiye bu tabloyu hak etmiyor."

Yeni Türkiye'nin lokomotifi

Konya'da hizmete alınan Alaeddin-Adliye raylı sistem hattında ilk sefer Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatmanlığında gerçekleşti. Törenin yapıldığı Mevlana Meydanı'ndan Valiliğe kadar tramvayın vatmanlığını yapan Erdoğan, yolculuk sırasında da yetkililerden bilgi aldı.
Konya'da hizmete alınan Alaeddin-Adliye raylı sistem hattında ilk sefer Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatmanlığında gerçekleşti. Törenin yapıldığı Mevlana Meydanı'ndan Valiliğe kadar tramvayın vatmanlığını yapan Erdoğan, yolculuk sırasında da yetkililerden bilgi aldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi hayatı boyunca neredeyse hiç aksatmadığı törenlerin başında Mevlana-Şeb-i Arus geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dün Konya, havalar oldukça soğuk olmasına rağmen gönüllerin ısındığı sıcak bir atmosfer yaşadı. Konuşmasında Konya'ya yatırımları anlatan Erdoğan, burayı 'Yeni Türkiye'nin lokomotif şehirlerinden biri' olarak tanımladı. Erdoğan, geçmişteki ihtişamını günümüzde de sürdüren Konya'nın asaletinden hiç nasiplenmemiş olanlara yüklendi.

Erdoğan: Gönül sultanları Anadolu'yu medeniyetimizin kalesi yapmıştır
OYNAT 04:44
Erdoğan: Gönül sultanları Anadolu'yu medeniyetimizin kalesi yapmıştır
Konya'da Şeb-i Arus törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Mevlana Hazretleri, aynı pınardan beslenen Yunus Emre'yle, Hacı Bayram Veli'yle, Hacı Bektaş Veli'yle ve diğer gönül sultanlarıyla birlikte Anadolu'yu adeta bir hamur gibi yoğurarak medeniyetimizin kalesi haline getirmiş, bu yolda hizmet etmiştir. Kendisinin, 'Zor diyorsun, zor olacak ki imtihan olsun' veciz ifadesinde işaret ettiği imtihanı başarıyla verdiğine inanıyorum. Bu vesileyle medeniyetimizin ve coğrafyamızın tüm gönül sultanlarını bir kez daha sevgiyle, tazimle anıyor, Allah hepsinden razı olsun diyorum" şeklinde konuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nı da ziyaret etti. Burada, savaş uçaklarına havada adeta dans ettiren Türk Yıldızları pilotlarıyla fotoğraf çektirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nı da ziyaret etti. Burada, savaş uçaklarına havada adeta dans ettiren Türk Yıldızları pilotlarıyla fotoğraf çektirdi.


Bir terslik var


Yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle birlikte Türkiye'nin daha iyi yönetileceğini vurgulayan Erdoğan, “40 milyonluk Türkiye'ye yeten, 80 milyonluk Türkiye'ye yetmiyor, 2-3 bin dolarlık milli geliri olan Türkiye'ye yeten, 10 bin dolarlık milli gelire sahip Türkiye'ye yetmiyor. Bunu görmek için siyaset dahisi, yönetim gurusu, hukuk kompedanı olmaya gerek yok. 13 yıldır bu ülkenin yönetiminde esamesi okunmayanlar, bu kafayla daha nice on yıllar boyunca da okunmayacak olanlar, mevcut sistemde direniyor. Halbuki normalde onların sistem değişikliği talep etmesi, bizim de mevcut sistemi sürdürmekte ısrar etmemiz gerekiyor değil mi? Burada bir terslik var. Niçin biliyor musunuz? Bunların 'ülke' diye, 'millet' diye bir dertleri yok" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan jet üssünü ziyaret etti
OYNAT 04:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan jet üssünü ziyaret etti
Hazreti Mevlana'nın 742. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri dolayısıyla Konya'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan, Garnizon Komutanlığında, 134. Filo'yu (Türk Yıldızları) da ziyaret etti.


Şeref Malkoç başdanışman olduAK Parti'nin YSK temsilcisi ve Siyasi Etik Kurulu Başkanı Şeref Malkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanlığına atandı. Meclis'te 20 ve 21'inci dönem milletvekilliği yapan 1960-Trabzon doğumlu Malkoç, AK Parti'nin etkili isimlerinden biri olarak biliniyor. Aynı göreve atanan diğer üç isim ise eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, eski Kars Milletvekili Mehmet Uçum ve eski Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya oldu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.