GündemO koridora izin yok

O koridora izin yok

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, Arnavutluk’ta görüştüğü ABD’li meslektaşı Joseph Dunford’a Suriye ve Irak’ın kuzeyinde terör koridoru oluşturulmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi. Akar, ABD’nin PKK’ya destek vermesinden ötürü Türkiye’nin duyduğu rahatsızlığı muhatabına bizzat iletti.

Haber MerkeziYeni Şafak
Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, ABD’li meslektaşı Joseph Dunford’la Arnavutluk’ta görüştü.
Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, ABD’li meslektaşı Joseph Dunford’la Arnavutluk’ta görüştü.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı’na katıldı. Burada ABD’li meslektaşı Joseph Dunford ile biraraya gelen Akar, Suriye ve Irak’ın kuzeyini kapsayan bölgede terör koridoru oluşturulmasına müsaade etmeyeceklerini vurguladı. ABD’nin PKK’ya destek vermesinden ötürü Türkiye’nin duyduğu rahatsızlığı bizzat muhatabına ileten Akar, Suriye’nin İdlib kentinde de güvenliği Türk askerinin sağlayacağını hatırlattı. NATO toplantısı çerçevesinde Akar, Dunford’un dışında ayrıca İtalya, İngiltere ve Romanya genelkurmay başkanları ile de görüştü.

Güntkin Onay'dan derbi tahmini
Spor

Güntkin Onay'dan derbi tahmini

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanacak derbiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Güntekin Onay, siyah-beyazlıların öne geçmesi durumunda maçı kazanacağını söyledi.
Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler
Hayat

Game of Thrones'un yerine Diriliş Ertuğrul'u önerdiler

İngiliz medyası, yeni bölümleri 2019’da başlayacak “Taht Oyunları” dizisinin hayranlarına, internetten “Diriliş Ertuğrul”u izlemelerini tavsiye etti. Haberde, Engin Altan Düzyatan için “Yeni Jon Snow” denildi. "Diriliş Ertuğrul" dizisini izleyen bir Amerikalının, diziye nasıl kendini kaptırıp heyecanla takip ettiğini anlatan notları ve "Diriliş Ertuğrul" dizisi ile ilgili yorumları güldürdü. İşte o notlar...
Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Hayat

Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar AK Parti'ye bir kez oy verdiğini söyleyen Bingöl, hayatı boyunca toplam üç oy kullanmış. Eskiden devletin millete haksızlık ettiğini şimdi ise milletin devlete haksızlık ettiğini belirten Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim Cumhurbaşkanımız" ifadelerini kullandı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Bugün 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz...