Gündem Öldürülen teröristin cebinden Osman Baydemir çıktı

Öldürülen teröristin cebinden Osman Baydemir çıktı

PKK'nın terör eylemleri devam ederken, HDP'li milletvekillerinin tavrı dikkat çekiyor. Ziya Çalışkan'ın öldürülen PKK'lılar için "Her verdiğimiz şehit ant oldu" sözlerinin ardından ölü olarak ele geçirilen PKK sorumlusunun Osman Baydemir ile fotoğrafı çıktı. Baydemir, Kobani'de öldürülen bir IŞİD'linin üzerinden çıkan geçici AFAD kimliğini canlı yayında gösterip, Türkiye'ye çok ağır suçlamalar yöneltmişti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Öldürülen teröristin cebinden Osman Baydemir çıktı
PKK'nın kanlı saldırılarını artırdığı günlerde HDP'liler bir yandan sözde 'barış' çağrısı yapıyor bir yandan da terör örgütüyle adeta ortak çalışıyor. Adana Pozantı'da iki polisi alçakça şehit eden teröristin cenazesine katılan Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan, "Her toprağa verdiğimiz şehit, bizim için bir yemin, bir ant oldu. Onlara layık olmaya çalışacağız" diye konuştu.

Osman Baydemir'in bölge sorumlusuyla hatıra pozu

Akşam'ın haberine göre, Hakkari-Çukurca'da pek çok terör eylemini organize eden "Van Eyaleti Kavaklı Sorumlusu" terörist öldürüldü. Asıl adı Barış Tekçe olan teröristin şehirde HDP'li Baydemir'le fotoğrafları çıktı.Osman Baydemir iki ay önce Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelttiği "IŞİD'lileri saklıyor ve barındırıyor" suçlamasına benzer bir durumla karşı karşıya. Baydemir, 30 Haziran'da konuk olduğu CNNTürk'te Ayn el Arap'da öldürülen bir IŞİD'linin üzerinden çıkan kimliği göstererek, bu kişinin AFAD'ın tesislerinde barındığını iddia etmişti. Baydemir, "Bu cani, Kobani'deki saldırılarda öldü ve devlet kurumu AFAD'ın kimlik kartını taşıyor" diyerek üzerinden Türkiye'ye suçladığı Ahmet El Hasan'ın ölmediği de ortaya çıktı. Hayatında hiç Kobani'ye gitmediğini belirten El Hasan, ailesinin PYD'nin elinde olduğunu ve geri dönmezse öldürüleceğini söyledi.

Baydemir'in büyük yalanı ortaya çıktı
OYNAT 03:02
Baydemir'in büyük yalanı ortaya çıktı
HDP'li Osman Baydemir'in, "Bu cani, Kobani'deki saldırılarda öldü ve devlet kurumu AFAD'ın kimlik kartını taşıyor" diyerek Türkiye'ye ithamda bulunduğu Ahmet El Hasan'ın ölmediği ortaya çıktı. Hayatında hiç Kobani'ye gitmediğini belirten El Hasan, ailesinin PYD'nin elinde olduğunu ve geri dönmezse öldürüleceğini söyledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.