Gündem Örgüt evlerine kod isim Kara Harp yapılanması deşifre oluyor

Örgüt evlerine kod isim: Kara Harp yapılanması deşifre oluyor

FETÖ’nün Kara Harp Okulu yapılanmasına yönelik soruşturmada 26 askeri öğrenci itirafçı oldu. Şüpheliler 250’ye yakın FETÖ’cüyü deşifre etti. İtirafçılar, buluşulacak örgüt evlerine kod isimler verildiğini ve takibe takılmamak için açık adres yerine bu isimleri kullandıklarını anlattı. Mahrem ablalar eve önden giderken onlar ise farklı sokaklardan eve girmiş.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Örgüt evlerine kod isim: Kara Harp yapılanması deşifre oluyor
Fotoğraf: Arşiv

ABDULLAH SARİCA

Ankesörlü hatlar üzerinden FETÖ’nün mahrem imamlarıyla irtibat kurduğu belirlendiği için gözaltına alınan 32 eski askeri öğrenciden 26’sı itirafçı oldu. Şüpheliler, örgütle bağlantısını bildikleri yaklaşık 250 kişiyi teşhis etti.

  • FETÖ’cü kadın öğrencilerin, “mahrem ablalarıyla” ankesörlü telefonlar üzerinden irtibat kurmadığı ortaya çıktı. İtirafçı olan kadın öğrenci ifadesinde, “Özge abla ve Nergis abla bana bir telefon numarası verdi. Onlar beni aramaz, ben onları arar, iletişimimizi böyle kurardık. Buluşacağımız zaman da bu kişilerle birlikte hareket etmezdik. Onları belli mesafede takip eder, polisin takip etmediğini anlayınca eve farklı sokaklardan geçerek girerdim” dedi.

Örgüt evlerine isimler verildiğini de anlatan itirafçı, “Açık adres yerine gidilecek örgüt evinin ismi söylenirdi. Örgüt üyesi, hangi ev olduğunu anlıyordu” dedi.

Abone Ol Google News
İzmirli bir grup depremzededen eylem: Enkaz altında kalan ziynet eşyalarımızın parasını istiyoruz
Gündem

İzmirli bir grup depremzededen eylem: Enkaz altında kalan ziynet eşyalarımızın parasını istiyoruz

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan veya hasar görenlerden oluşan 100 kişilik bir grup, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde toplandı. Depremzedeler adına basın açıklaması yapan Nilsu Karaman Aktarıcı, enkaz paralarını, içeride kalan hurda bedellerini, enkazda kalan ziynet eşyalarının parasını istediklerini dile getirdi. Depremzeler, eylem sonrası bakanlığa taleplerini içeren dilekçe sundu.
Nahda Hareketi'nden siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerine çağrı: Ülkedeki kazanımları koruyalım
Dünya

Nahda Hareketi'nden siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerine çağrı: Ülkedeki kazanımları koruyalım

Tunus'taki Nahda Hareketi, siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine, ülkenin demokratik kazanımlarının korunması hedefiyle yaşanan son gelişmeler konusunda istişareleri yoğunlaştırma çağrısında bulundu. Hareket ayrıca Cumhurbaşkanı Said'den kararlarından dönmesini ve sorunların çözümünde demokrasiye uygun anayasal çerçevede hareket etmesini istediklerini belirtti.
Sosyal medyada yeni provokasyon: Suriyelilerin “Gitmiyoruz mitingi” düzenleyeceği yalanı ortaya atıldı
Gündem

Sosyal medyada yeni provokasyon: Suriyelilerin “Gitmiyoruz mitingi” düzenleyeceği yalanı ortaya atıldı

Sosyal medyadaki yalan terörüne bir yenisi eklendi. 2019 yılına ait bir görsel üzerinde oynama yapılarak oluşturulan sahte afişle, Suriyelilerin İstanbul Saraçhane’de 'Gitmiyoruz mitingi' düzenleyeceği yalanı paylaşıldı. Haber platformları ve çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, bunu gerçek sanarak paylaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.