Gündem Sabah bulduğu not ile şaşkınlık yaşadı

Bilecik haber: Öğrenciler izinsiz aldıkları ekmeklerin parasını bırakıp helallik istediler

Sabah bulduğu not ile şaşkınlık yaşadı

Bilecik'te bir bakkalın kilitsiz dolabından farklı gecelerde izinsiz ekmek alan öğrencilerin daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istemeleri iş yeri sahibini duygulandırdı. Öğrencilerin bıraktığı notun altına bir not ekleyen bakkal sahibi 'Hiç sorun değil devam et' diyerek hakkını helal etti.

Haber Merkezi AA
Bilecik Söğüt'e öğrenciler ekmek dolabına not bırakarak helallik istedi.
Bilecik Söğüt'e öğrenciler ekmek dolabına not bırakarak helallik istedi.

Bilecik'in Söğüt ilçesinde, bazı geceler bir bakkalın dolabından izinsiz ekmek alan öğrencilerin daha sonra para bırakıp yazdıkları notla helallik istemeleri, iş yeri sahibine duygulu anlar yaşattı.

Öğrenciler not yazıp ekmeklerin parasını bıraktı

Eskişehir Caddesi'ndeki bakkal dükkanına gelen Osman Çiftçi, ekmek dolabında 5 lira ve içinde "Abi biz burada öğrenciyiz. Paramızın olmadığı günler buradan izinsiz ekmek aldık. Hakkını helal et. Allah razı olsun dolabı açık bıraktığın için. Aldığımız beşinci ekmek oluyor bu. Paramızı buraya bırakıyoruz." yazılı not buldu.

Öğrenciler ekmek dolabına para bırakıp notla helallik istediler.

İlçede, emekli olduktan sonra 15 yıldır esnaflık yapan Çiftçi, öğrencilerin çekinmeden ekmek almaya devam edebilmeleri için, bulduğu notun altına "Hiç sorun değil devam et." notunu yazdı.

Öğrencilerin not bıraktığı bakkal sahibi de öğrencilere not bıraktı.

Çiftçi, yaptığı açıklamada, bu gençlere hakkını helal ettiğini belirterek, atalarından da böyle gördüğünü söyledi.

"Burayı aldığımız günden beri ekmek dolabını hiç kilitlemedik. İlçemizde de bu şekilde yapan çok esnaf arkadaşımız var. İhtiyacı olan çekinmeden alsın." ifadesini kullanan Çiftçi, Osmanlı torunu olarak gördüklerini yaşatmaya çalıştığını kaydetti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.