Gündem Şanlıurfada örnek davranış Parkta bulduğu 20 bin lirayı sahibine teslim etti

Şanlıurfa yerel haberleri: Parkta bulduğu 20 bin lirayı sahibine teslim etti

Şanlıurfa'da örnek davranış: Parkta bulduğu 20 bin lirayı sahibine teslim etti

Şanlıurfa'dan örnek bir davranış geldi. Asgari ücretle çalışan işçi, parkta sulama yaparken bulduğu ve içerisinde 20 bin lira bulunan çantayı sahibine ulaştırdı.

Haber Merkezi AA
Karakola davet edilen ve tatlı satarak geçimini sağlayan çantanın sahibi Hacı Kolbüken parasını bulan Mustafa Çiftel'e sarılarak teşekkür etti.
Karakola davet edilen ve tatlı satarak geçimini sağlayan çantanın sahibi Hacı Kolbüken parasını bulan Mustafa Çiftel'e sarılarak teşekkür etti.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, asgari ücretle çalışan işçi, parkta sulama yaparken bulduğu, içinde 20 bin lira bulunan çantayı sahibine ulaştırdı.

Siverek Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Mustafa Çiftel, Abdalağa Mahallesi'ndeki parkta sulama yaparken içerisinde 20 bin lira olan bir çanta buldu. Bir süre çantanın sahibini arayan Çiftel, başarılı olamayınca para dolu çantayı polise teslim etti.

Polis çantada kimliği bulunan paranın sahibine ulaştı.

Karakola davet edilen ve tatlı satarak geçimini sağlayan çantanın sahibi Hacı Kolbüken (45) ise parasını bulan Mustafa Çiftel'e sarılarak teşekkür etti.

AA

"Haram para yiyemem"

Gazetecilere açıklamada bulunan Çiftel, içinde 20 bin lira bulunan çantayı, sahibini bulamayınca polis karakoluna giderek teslim ettiğini belirterek, "Polisi aradım ekip geldi beni aldı ve beraber karakola geldik. Polisler paranın sahibini arayıp buldular. Çantanın sahibi çok mutlu oldu ve bana teşekkür etti, ben de çok sevindim. Haram para yiyemem dedim." diye konuştu.

Kolbüken ise tatlı satışı yaptığı yerde çantayı unuttuğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Eve gidince çantanın olmadığını anlayınca neredeyse bayılacaktım. Polis gelip benden kaybettiğim bir şeyin olup olmadığını sordu, ben de durumu anlattım. Polislerle birlikte karakola geldim ve Mustafa kardeşimi gördüm. 40 yıllık birikimim çantada gitti diye şoka girmiştim. Allah ondan razı olsun, örnek bir insan. Allah böyle insanları başımızdan eksik etmesin."

REKLAM

Samed Karagöz: Sanatla ilgili bir kütüphanemiz yok
HAYAT
Samed Karagöz: Sanatla ilgili bir kütüphanemiz yok

Antalya'daki orman yangını kontrol altına alındı
GÜNDEM
Antalya'daki orman yangını kontrol altına alındı
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.