Gündem Şehit Aybüke öğretmenin annesi Zehra Yalçından Mehmetçike teşekkür

Şehit öğretmen Aybüke'nin annesi Zehra Yalçın'dan Mehmetçik'e teşekkür

Şehit Aybüke öğretmenin annesi Zehra Yalçın'dan Mehmetçik'e teşekkür

Batman'da terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda şehit öğretmen Aybüke'nin katili de etkisiz hale getirildi. Aybüke öğretmenin annesi Zehra Yalçın, Mehmetçik'e teşekkür etti.

Haber Merkezi IHA
Şehit Aybüke öğretmenin annesi Zehra Yalçın
Şehit Aybüke öğretmenin annesi Zehra Yalçın

Batman’ın Sason ilçesinde PKK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen ‘Agit Baran’ kod adlı teröristin 2017’de müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ı şehit eden terörist olması, Aybüke öğretmenin ailesinin acısını hafifletti.

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yaşayan Aybüke öğretmenin annesi Zehra Yalçın, kızını şehit eden teröristin öldürülmesini ilk önce kızının bir arkadaşının kendisini arayarak haber verdiğini ve çok mutlu olduğunu söyledi.

Anne Zehra Yalçın, “Bu olayın üstünden o zaman bir tanesi gebermişti çok şükür. Biri yaşıyor deniliyordu. Bu zaman kadar yaşadığını bilmiyordum, ölmüştür diye düşünüyordum ama bugün haberlerde duyunca çok sevindim geberdiğine. Allah devletimizden razı olsun, Mehmetçiklerimize güç kuvvet versin, onlardan razı olsun. Bu habere çok çok sevindim” dedi.

İhlas
Şehit Aybüke öğretmenin annesi Zehra Yalçın

72 yaşındaki dede Ömer Gümüşçü ise, haberi duyunca çok sevindiğini kaydederek, “Ben ikisi de öldü biliyordum o teröristlerin. Ama maalesef demek ki ölmemiş. Bugün öldürülünce çok sevindim, mutlu oldum” dedi.

Dede Gümüşçü, torunu ile ilgili hiç aklından çıkaramadığı bir anısını da gazetecilere anlattı.

Aybüke öğretmenin kanı yerde kalmadı
GÜNDEM
Aybüke öğretmenin kanı yerde kalmadı
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.