GündemŞifreli dosyadan PKKlı hainlerin son fotoğrafı çıktı

Şifreli dosyadan PKK'lı hainlerin son fotoğrafı çıktı

Yerli SİHA’larla 414 km takip edildikten sonra Kahramanmaraş’ta etkisiz hale getirilen 3 terörist yola çıkmadan önce hatıra fotoğrafı çektirmiş.

Haber MerkeziDiger
Şifreli dosyadan çıkan PKK'lı teröristlerin fotoğrafı.
Şifreli dosyadan çıkan PKK'lı teröristlerin fotoğrafı.

Tunceli'deki Munzur vadisinden, havadan ve karadan 414 kilometre takip edilerek etkisiz hale getirilen 3 teröristin hareket etmeden önce birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikleri ortaya çıktı.

Fotoğraftaki teröristlerin, 29 Ağustos'ta Kahramanmaraş'ın Nurhak dağlarındaki çatışmada yaralı yakalanan, Ovacık başsavcısı Murat Uzun'un katili "Azad Çüngüş" kod adlı Gürbüz Topçu, ölü ele geçirilen MLKP Türkiye kırsal alan sorumlusu "Alişer Deniz" kod adlı Hüseyin Çiçek ve PKK'nın havancısı "Arteş" kod adlı Oğuz Aksu olduğu belirtildi. Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Akçiçek'in telefonundaki şifreli dosyada, 3 teröristin 27 Ağustos saat 12.25'te çektirdikleri fotoğraf, Akçiçek ve Topçu'nun 2 dakika sonra çektirdikleri başka bir fotoğraf ile Akçiçek'in sırt çantasıyla çektirdiği bir diğer fotoğraf bulundu.

Tendürek darbesi
GÜNDEM
Tendürek darbesi

Teröristlere dağda bomba yağdırıldı! İşte operasyon anı
OYNAT01:03
Teröristlere dağda bomba yağdırıldı! İşte operasyon anı
Ağrı Tendürek Dağı bölgesinde bir grup teröristin eylem yapmak üzere dağlık alanda bulunduğu belirlendi. Bölgeye gönderilen İHA'ların teröristlerin bulunduğu koordinatları kesin olarak belirlemesinin ardından operasyon başlatıldı. F-16 uçaklı ve silahlı helikopterlerle hava harekatı düzenlendi. 5 kişilik terörist malzemeler ile birlikte etkisiz hale getirildi.