Gündem Metinaya hava operasyonu 3 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... Metina'ya hava operasyonu: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Metina'ya hava operasyonu: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Pençe Harekatı ile koordineli olarak Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesine düzenlenen hava harekatında 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Terör örgütü hedeflerin hava operasyonu düzenlendi.
Terör örgütü hedeflerin hava operasyonu düzenlendi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Pençe Harekatı ile koordineli olarak, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesine hava harekatı düzenlendiği belirtildi.

Harekatta terör örgütü PKK'ya ait silah mevzii, barınak ve sığınak olarak kullanılan hedeflerin vuruldu, 3 teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Pençe-2 Harekatı'nda mağarada tanksavar füzesi ve drone ele geçirildi
FOTOĞRAF 7
Title
Milli Savunma bakanlığından yapılan açıklamada, Pençe-2 Harekâtı kapsamında örgüte ait 5 odalı girişi ve çıkışı ayrı olan mağarada, bir milan tanksavar füzesi, 7 havan mühimmatı, 20 AK-47 mühimmatı, bir drone, iki kutu hazır basmalı uzaktan komutalı el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneği, infilaklı fitil, 23 gaz maskesi ve örgütsel dokümanlar ile bir kamyonetin tespit edildiği belirtildi.
Title
Başka bir bölgede tespit edilen ve aktif olarak kullanılan 12 sığınakta ise, 2 el telsizi, 20 kilo amonyum nitrat, 8 kullanıma hazır EYP, bir el bombası, piyade tüfeği ve makineli tüfek mühimmatları, 2 lazerle mesafe ölçüm cihazı, 4 el dürbünü, 70 fıçı benzin, 50 fıçı mazot bulunduğu bildirildi.
Title
Ele geçirilen malzemelerin imha edildiği kaydedildi.
Title
Title
Title
Title
Pençe-2 Harekatı'nda mağarada tanksavar füzesi ve drone ele geçirildi
Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-2 Harekatı kapsamında terör örgütünün kullandığı 5 odalı mağara ile 12 sığınıkta çok sayıda mühimmat, drone ve kamyonet ele geçirilerek imha edildiğini açıkladı.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.