Gündem Şüpheli araç alarmı

Şüpheli araç alarmı

Kanlı terör saldırılarının ardından yurt genelinde güvenlik tedbirleri en üst seviyeye çıkartıldı. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki açık otoparkta şüpheli araç için alarm verildi. Kocaeli’de de kaza yapan çalıntı otobüs paniğe neden oldu.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Türkiye'yi hedef alan kanlı terör saldırılarının ardından başta Ankara ve İstanbul olmak üzere ülke genelinde şüpheli ve çalıntı araç alarmı verildi. İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nin önünde bulunan açık otoparktaki siyah bir otomobil, polisi alarma geçirdi. Vatandaşları bölgeden uzaklaştıran polis, olay yerine itfaiye ve sağlık ekiperini de çağırdı. Güvenlik önlemi alındıktan sonra bomba uzmanı K-9 köpeklerinin de kullanıldığı aramalarda herhangi bir bulguya rastlanılmadı. Yapılan incelemede, otomobilin geçen yıl Van'da gasp edildiği, daha sonra bulunmasına rağmen arama kaydının sistemden düşülmediği belirlendi.

Atatürk Havalimanı'nda şüpheli araç alarmı
OYNAT 01:47
Atatürk Havalimanı'nda şüpheli araç alarmı
Atatürk Havalimanı'nda VIP Terminali'ne yakın bölgede bulunan açık otoparkta şüpheli araç alarmı verildi. 2015 yılında Van'da meydana gelen bir olayda gasp edilen, daha sonra bulunmasına rağmen sistemde arama kaydı düşmeyen bir otomobilin, Atatürk Havalimanı polisi VIP Terminali karşısında bulunan açık otoparkta olduğu belirlendi. Bunun üzerine olay yerine itfaiye ve ambulans ekipleri çağırılırken, şüpheli K-9 Bomba Dedektörü köpekle arandı. Yapılan aramalarda herhangi bir bulguya rastlanmadı.ÇALINTI OTOBÜS PANİĞİ

Bu arada, Kocaeli Üniversitesi girişinde kaza yaptıktan sondra terk edilmiş halde bulunan çalıntı otobüs de paniğe yol açtı. Önceki gece Kocaeli Otobüs Terminali'ne sürücüsü Ferdi Ö. tarafından park edilen 41 P 0495 plakalı servis otobüsü, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı. Yanlışlıkla Umuttepe'de yer alan Kocaeli Üniversitesi yoluna giren hırsızlar, dar yolda geri manevra yaparak isterken kaza yapınca aracı bırakarak kaçtı. Kapısı açık otobüs vatandaşları paniğe sevk etti. Olay yerine çağrılan polis ekipleri, tüm yolları kapattıktan sonra otobüsü didik didik aradı. Araçta herhangi bir patlayıcıya rastlanmadı

Öte yandan, Bolu'da polis, şüphe üzerine 33 DOV 45 plakalı otomobili takibe aldı. Kısa bir kovalamacanın ardından araçtaki 3 kişi gözaltına alındı. Şüpheli otomobil çekici yardımıyla incelenmek üzere otoparka çekildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.