GündemSuriyeli yönetmene bıçaklı saldırı

Suriyeli yönetmene bıçaklı saldırı

Filminin sponsorluk görüşmeleri için İstanbul'da bulunan Suriyeli muhalif yönetmen Muhammed Bayazıd bıçaklı saldırıya uğradı. Ağır yaralı olan Beyazıd'ın kaldırıldığı hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından ilk uçakla ABD'ye döndüğü öğrenildi.

Hamdi KoçoğluYeni Şafak
Suriyeli muhalif yönetmen Muhammed Bayazıd
Suriyeli muhalif yönetmen Muhammed Bayazıd

Suriyeli ünlü yönetmen Muhammed Beyazıd, yeni filmi Nafak’la (Tünel) ilgili görüşmeler yapmak için geldiği İstanbul’da önceki gün bıçaklı saldırıya uğradı.

WASHİNGTON'DA YAŞIYORDU

ABD'nin başkenti Washington’da eşi Samah Safi Beyazıd ile yaşayan Muhammed Beyazıd, yeni filminin sponsorluk görüşmelerini yapmak için Türkiye'ye davet edildi. Beyazıd da kendisini davet eden kişilerle görüşmek için geçtiğimiz günlerde İstanbul’a geldi.

SPONSORLUK GÖRÜŞMESİ İÇİN DAVET ALMIŞ

Esed muhalifliği sebebiyle rejime ait hapishanelerde bir dönem tutuklu kalan Beyazıd, sponsorluk görüşmesi yapacağı kişilerin yanına giderken saldırıya uğradı. Saldırı sırasında Beyazıd’ın yanında bulunan yakın arkadaşı yönetmen Salama Abdo, arkadaşını hastaneye yetiştirdi. Olayın ardından Bağcılar’da hastaneye kaldırılan Beyazıt’ın göğsünden bıçak darbesi aldığı öğrenildi.

SUİKASTA MARUZ KALDIK

Yönetmen Muhammed Beyazıd’ın bıçaklandığını yönetmen arkadaşı Salama Abdo, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Abdo olayı şöyle anlattı: "Az önce yönetmen arkadaşım Muhammed Beyazıd ile suikast girişimine maruz kaldık. Muhammed göğsünü delip sırtından çıkan bir bıçak darbesi aldı. Türk polisi geldi. Olayın nerede, nasıl geliştiğini onlara anlattım. Güvenlik koşulları nedeniyle daha fazla detay veremiyorum."

Suriyeli muhalif yönetmen Muhammed Bayazıd'ın dünyaca ünlü sanatçı Maher Zain ile fotoğrafı...

İLK TEDAVİDEN SONRA ABD’YE UÇTU

Muhammed Beyazıd'ın saldırı sonrası kaldırıldığı hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneden ayrıldığı ve ilk uçakla İstanbul’dan Washington’a gittiği öğrenildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün, yönetmenin, saldırı ile ilgili şikayetçi olmamasından dolayı, herhangi bir işlem başlatmadığı da belirtildi.

AKILLARA BARAKAT AİLESİ GELDİ

Muhalif yönetmen Beyazıd'ın saldırıya uğraması geçtiğimiz günlerde ünlü Suriyeli aktivist Orouba Barakat ile gazeteci kızı Halla'nın Üsküdar'daki evlerinde suikasta kurban gitmesini akla getirdi. 

Yönetmen Muhammed Beyazıd’in sosyal medya hesabında Cumhurbaşkanı nRecep Tayyip Erdoğan ile çekilmiş fotoğrafları bulunuyor.

Hapishaneyi anlatacaktı

Yönetmen Muhammed Beyazıt, Palmira Çölü’ndeki Tadmor Askeri Hapishanesinin filmini çekmeye hazırlanıyordu. Suriye’deki hayat ve bölge kültürüne ait çok sayıda filmi olan genç yönetmen, hapishanedeki 20 kişinin hayatını anlatmayı amaçladığı Nafak (Tünel) filmi için İstanbul’da çalışmalarını yürütüyordu. Beyazıt’ın Esed muhalifliği sebebiyle bir süre rejimin hapishanelerinde tutulduğu da biliniyordu.

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor
Ekonomi

Bakan açıkladı: Ödemeler saat 18:00'de başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çiftçiler ile buluşmasında açıkladığı mazot ve gübre desteği ödemeleri bugün başlıyor. Saat 18:00'den sonra başlayacak ödemeler ile ortalama bir çiftçinin yıllık 30 bin TL olan mazot harcaması da 15 bin TL'ye kadar düşmüş olacak.
Galatasaray'a UEFA'dan kötü haber
Spor

Galatasaray'a UEFA'dan kötü haber

Galatasaray'ın UEFA'ya taahhüt ettiği başa baş harcamalar konusunda kuralallara uyamadığı ve sarı-kırmızılılara cezanın gündemde olduğu ifade edildi.
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Hayat

Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar AK Parti'ye bir kez oy verdiğini söyleyen Bingöl, hayatı boyunca toplam üç oy kullanmış. Eskiden devletin millete haksızlık ettiğini şimdi ise milletin devlete haksızlık ettiğini belirten Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Diktatör dediğiniz insana her şeyi söyleyebiliyor, konuşabiliyorsunuz. Bizim Cumhurbaşkanımız" ifadelerini kullandı.
Araç sahiplerine bir iyi bir kötü haber
Ekonomi

Araç sahiplerine bir iyi bir kötü haber

Yarından itibaren motorine zam geleceğini ifade eden Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, benzin konusunda ise bir fiyat artışı olmayacağını açıkladı.
Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat
Gündem

Güzel, anlamlı, güncel, resimli Cuma mesajları 23 Şubat

Bugün 23 Şubat Cuma. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için şimdiden güzel, anlamlı, resimli, özlü, kısa, güncel Cuma mesajları ve dualarını derledik. Haberimizde en güncel Cuma mesajlarını bulabilirsiniz...