Gündem Tekzibi bile çarpıttılar

Tekzibi bile çarpıttılar

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer


Almanya'da yayınlana haftalık Focus dergisi, 27 Haziran'da “Erdogan und seine Schattenkrieger” başlığıyla yayımlanan yazısına gönderilen metni yayınlamayıp, kendilerine baskı uygulandığı şeklinde çarpıttı.
GAZETECİLİK ETİĞİYLE BAĞDAŞMAZ
Yazıyla ilgili 9 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanlığınca dergiye tekzip metni gönderildiği belirtilerek, “Ancak dergi metni yayınlamak yerine, yeni bir haberle mesnetsiz iddiaları tekrarlamayı, gönderdiğimiz yazılı açıklamayı da kendilerine 'baskı uygulamak' diye niteleyerek çarpıtmayı yeğlemiştir” ifadesine yer verilen açıklamada, tekzip hakkını hiçe sayan bu tutumun evrensel gazetecilik etiğiyle bağdaşmadığına dikkat çekildi.
ERDOĞAN İLE İLGİSİ YOK
Derginin yayımlamadığı tekzip metni de kamuoyuyla paylaşıldı. Hayal ürünü iddialar eşliğinde, Erdoğan ve Almanya'daki Türklerin töhmet altında bırakılmasının etikle bağdaşmadığı vurgulanan metinde, “Haberin üzerine bina edildiği Taha Gergerlioğlu adlı şahsın Cumhurbaşkanı ile bir yakınlığı ya da ilişkisi söz konusu değildir” denildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.