Gündem Terör propagandası yapan 261 kişi hakkında yasal işlem

Terör propagandası yapan 261 kişi hakkında yasal işlem

İçişleri Bakanlığı, son bir haftada 376 sosyal medya hesabı ile ilgili çalışma yapıldığını, terör propagandası yaptığı tespit edilen 261 kişi hakkında yasal işlem yapıldığını açıkladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Terör propagandası yapan 261 kişi hakkında yasal işlem
Bakanlık, 376 sosyal medya hesabıyla ilgili çalışma yaptı.

İçişleri Bakanlığından 10-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenen operasyonlara ilişkin açıklamada bulunuldu.

  • Yapılan açıklamada, terör örgütü propagandası yapan, bu örgütleri öven, terör örgütleriyle iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kasteden, nefret söylemleri içeren 376 sosyal medya hesabıyla ilgili çalışma yapıldı, tespit edilen 261 kişi hakkında yasal işlem uygulandığı belirtildi.

46 terörist etkisiz hale getirildi

Öte yandan terör örgütlerine yardım ve yataklık yaptıkları, örgütlerle irtibatlı oldukları gerekçesiyle 606 terör (PKK/KCK 138, sol 29, DEAŞ 37, FETÖ/PDY 402), 4 bin 233 uyuşturucu ve kaçakçılık suçlarından, 91 de düzensiz göçle mücadele kapsamında 4 bin 930 kişi gözaltına alındı.

  • Son bir haftada yurt içinde aralarında İçişleri Bakanlığı 'Aranan Teröristler Listesi'nde gri kategorideki 'Şervan Çevlik' kod adlı Fırat Dağdelen ile Sabri Kartal'ın da bulunduğu 2'si üst düzey olmak üzere toplam 46 (16 ölü, 20 sağ/yaralı, 10 teslim) terörist etkisiz hale getirildi.

2'si üst düzey 46 terörist etkisiz hale getirildi
GÜNDEM
2'si üst düzey 46 terörist etkisiz hale getirildi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.